Žena vykrvácela při porodu, případ prověřuje policie

ČTK ČTK
11. 10. 2011 12:04
Lékaři v novojičínské nemocnici bezúspěšně bojovali s masivním krvácením osmnáct hodin
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Nový Jičín - Policie prošetřuje případ, kdy při komplikovaném porodu zemřela ráno v novojičínské nemocnici žena.

Příčinou úmrtí bylo masivní krvácení, informoval mluvčí novojičínské policie Petr Gřes s tím, že narozené dítě je v pořádku.

Tragédie se stala v úterý kolem šesté hodiny ráno. Podle mluvčího nemocnice Miroslava Fajkuse se u matky při porodu projevila silná porucha srážlivosti krve. Dodal, že rodila už potřetí a dosud se srážlivostí problémy neměla.

"Lékaři se snažili osmnáct hodin zastavit velmi masivní krvácení. To se nepodařilo ani za pomoci veškeré přístrojové techniky, masivní lékové podpory a opakovaného podávání velkého množství krve," uvedl Fajkus.

Ranní událostí na porodním sále se na základě informací od nemocnice i médií začala zabývat policie. "Nyní máme na místě policisty a sbíráme informace. Zjišťujeme, co se stalo a co bylo příčinou úmrtí," řekl Gřes.

Podle něho bude vyšetřování probíhat zhruba týden. "Úmysl můžeme jednoznačně vyloučit," dodal.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy