Žena vykrvácela při porodu, případ prověřuje policie

ČTK ČTK
11. 10. 2011 12:04
Lékaři v novojičínské nemocnici bezúspěšně bojovali s masivním krvácením osmnáct hodin
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Nový Jičín - Policie prošetřuje případ, kdy při komplikovaném porodu zemřela ráno v novojičínské nemocnici žena.

Příčinou úmrtí bylo masivní krvácení, informoval mluvčí novojičínské policie Petr Gřes s tím, že narozené dítě je v pořádku.

Tragédie se stala v úterý kolem šesté hodiny ráno. Podle mluvčího nemocnice Miroslava Fajkuse se u matky při porodu projevila silná porucha srážlivosti krve. Dodal, že rodila už potřetí a dosud se srážlivostí problémy neměla.

"Lékaři se snažili osmnáct hodin zastavit velmi masivní krvácení. To se nepodařilo ani za pomoci veškeré přístrojové techniky, masivní lékové podpory a opakovaného podávání velkého množství krve," uvedl Fajkus.

Ranní událostí na porodním sále se na základě informací od nemocnice i médií začala zabývat policie. "Nyní máme na místě policisty a sbíráme informace. Zjišťujeme, co se stalo a co bylo příčinou úmrtí," řekl Gřes.

Podle něho bude vyšetřování probíhat zhruba týden. "Úmysl můžeme jednoznačně vyloučit," dodal.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy