Žena vykrvácela při porodu, případ prověřuje policie

ČTK ČTK
11. 10. 2011 12:04
Lékaři v novojičínské nemocnici bezúspěšně bojovali s masivním krvácením osmnáct hodin
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Nový Jičín - Policie prošetřuje případ, kdy při komplikovaném porodu zemřela ráno v novojičínské nemocnici žena.

Příčinou úmrtí bylo masivní krvácení, informoval mluvčí novojičínské policie Petr Gřes s tím, že narozené dítě je v pořádku.

Tragédie se stala v úterý kolem šesté hodiny ráno. Podle mluvčího nemocnice Miroslava Fajkuse se u matky při porodu projevila silná porucha srážlivosti krve. Dodal, že rodila už potřetí a dosud se srážlivostí problémy neměla.

"Lékaři se snažili osmnáct hodin zastavit velmi masivní krvácení. To se nepodařilo ani za pomoci veškeré přístrojové techniky, masivní lékové podpory a opakovaného podávání velkého množství krve," uvedl Fajkus.

Ranní událostí na porodním sále se na základě informací od nemocnice i médií začala zabývat policie. "Nyní máme na místě policisty a sbíráme informace. Zjišťujeme, co se stalo a co bylo příčinou úmrtí," řekl Gřes.

Podle něho bude vyšetřování probíhat zhruba týden. "Úmysl můžeme jednoznačně vyloučit," dodal.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy