Žena svolala party přes Facebook, rozehnala ji policie

ČTK ČTK
30. 8. 2012 15:34
Na party dorazilo několik set lidí. Chovali se agresivně a několik policistů zranili
Foto: Ondřej Besperát

Orlová (Karvinsko) - Soukromou party, na kterou dorazilo několik stovek lidí, museli ve středu večer v Orlové na Karvinsku rozehnat policisté.

Příchozím se ale domů nechtělo a chovali se agresivně. Na zasahující policisty začali házet kameny i dlažební kostky.

Policie pět z nich zadržela. Řekla to mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Podle policie vše začalo na sociální síti. Přes ni žena pozvala lidi na večírek, který pořádala na pronajaté zahradě. Účast dokonce podmiňovala vstupným a na zahradě měla i stánek s prodejem alkoholu.

Zájem o mejdan byl ale překvapivě velký. Na síti účast přislíbilo 2500 lidí, několik stovek pak dorazilo na místo. "Žena ale přestala situaci zvládat. Přiznala nám to už při našem příjezdu," řekla mluvčí.

Policii na místo přivolali sousedé, kterým se nepovolený večírek nelíbil. Všichni hosté se totiž na zahradu nevešli a roztahovali se na okolních pozemcích. Navíc zablokovali cestu.

"Lidé, kteří přijeli, začali dělat výtržnosti, rušili noční klid, blokovali komunikaci a začali být agresivní. K tomu nechyběla hlasitá hudební produkce," uvedla mluvčí.

Počet účastníků se dál zvyšoval. Proto byli na místo povoláni policisté ze speciální pořádkové jednotky. "Účastníci ale vůbec nereagovali na výzvu, aby prostor divoké party opustili. Naopak někteří začali být velmi agresivní. Na policisty začali házet kameny a dlažební kostky, převraceli kontejnery, rozbíjeli sklo, převraceli dopravní značky a vulgárně vyřvávali. Kámen zasáhl i policejního psa," řekla Viačková.

Zranili 5 policistů

Následné opakované potyčky si vyžádaly pět zraněných policistů, které zasáhly kameny a dlažební kostky. S pouty na rukou skončil stejný počet lidí. Tři z nich putovali nejprve na záchytku. Podle dechové zkoušky měli v krvi víc než dvě promile alkoholu. Všichni jsou podezřelí z přestupku. "Neuposlechli výzvy úřední osoby a rušili noční klid," vyjmenovala mluvčí.

Před přestupkovou komisí pak skončí i žena, která nepovolenou akci svolala. "Měla dopředu přemýšlet, do jakých rozměrů může akce narůst," dodala mluvčí. Žena se hájila tím, že pozvala jen pár přátel. Její verzi vyvrací fakt, že prodávala vstupenky a občerstvení.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy