Záchranáři vytáhli z jezera v Hlučíně tělo mrtvého muže

ČTK ČTK
6. 8. 2013 12:46
S největší pravděpodobností jde o čtyřicetiletého Slováka, kterého hledali od soboty.
Ilustrační foto. Autor: Policie ČR
Ilustrační foto. Autor: Policie ČR | Foto: Aktuálně.cz

Hlučín (Opavsko) - Hlučínští vodní záchranáři v úterý ráno našli v tamním jezeře tělo utonulého muže.

S největší pravděpodobností jde o čtyřicetiletého Slováka, kterého hledali od sobotního odpoledne. Řekl to vedoucí základy Vodní záchranné služby Hlučín Ronald Uvíra.

Totožnost mrtvého ověřují policisté. Během minulého týdne to byl už druhý plavec, který přecenil své síly a v jezeře se utopil.

Sobotní neštěstí se stalo krátce před 17:30 asi 300 metrů od ostrůvku v dobroslavické části štěrkovny.

"Třiapadesátiletý muž z Ostravy řekl, že plaval asi padesát metrů od muže ze slovenské Prievidze. Ten se náhle ztratil pod hladinou. Muž na to místo okamžitě plaval, ale už ho nenašel," řekl už dříve mluvčí opavské policie René Černohorský.

Na místo vyrazili hasiči i potápěči, ale utonulého nenašli. Kvůli tmě museli s hledáním přestat, v pátrání pokračovali v neděli. Přidali se i místní vodní záchranáři se svým člunem.

"Během pondělí jsme na jezero vyjeli čtyřikrát. Dnes jme pátrali už od rozednění. Okolo 08:00 jsme tělo našli," uvedl Uvíra.

V pondělí se v vodách hlučínské štěrkovny utopil šestadvacetiletý muž z Polska. Šel si zaplavat do laguny u kempu, pak se ale začal topit a nedokázal doplavat ke břehu.

 

Právě se děje

Další zprávy