Za prodej otráveného alkoholu si dvojice odsedí 10 a 8 let

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 12. 2014 13:15
Jaromír Pánek a Šimon Kramarčík podle obžaloby zavinili smrt tří lidí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Ostrava - Za prodej otráveného alkoholu poslal Krajský soud v Ostravě do vězení na deset a osm let dva muže z Karvinska. Podle obžaloby Jaromír Pánek a Šimon Kramarčík zavinili smrt tří lidí. Další čtyři osoby po vypití jedovatého alkoholu skončily v nemocnici.

Pánek údajně distribuoval jedovatý líh. Kramarčík z něj pak vyráběl alkohol, který dál prodával v Českém Těšíně. Oba tvrdí, že o nebezpečnosti lihu nevěděli.

Kramarčík ale láhve s jedovatým obsahem prodával ještě v době, kdy už v Česku umírali první otrávení.

Všichni otrávení byli zákazníci Kramarčíkovy českotěšínské prodejny s alkoholem. Nakupovali v ní během září 2012. Tři lidé po vypití alkoholu zemřeli. Další skončili v nemocnici se zdravotními problémy, někteří je mají ještě dnes.

Aféra kolem ilegální výroby lihovin, které obsahují jedovatý metylalkohol, vypukla začátkem září 2012. Zemřelo pět desítek lidí, poškozených je zhruba 140, mnozí mají těžké zdravotní následky.

V aféře je několik desítek obžalovaných. Proces s hlavní zlínskou větví skončil v květnu, kdy údajní dva hlavní míchači otráveného alkoholu Rudolf Fian a Tomáš Křepela dostali doživotí. Další obžalovaní se zpovídají u soudů v celé zemi.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Štetina prodloužil se Spartou smlouvu do roku 2022

Slovenský fotbalista Lukáš Štetina prodloužil smlouvu s pražskou Spartou, která by mu vypršela po této sezoně. Osmadvacetiletý obránce zůstane podle nového kontraktu na Letné do konce června 2022. Sparta o tom informovala na svém webu.

Štetina přišel do Sparty v létě 2017 z jiného pražského klubu Dukly. V prvním roce patřil k oporám a spoluhráči ho zvolili nejlepším hráčem sezony. Pak důrazný stoper ztratil místo v sestavě a spekulovalo se o jeho odchodu.

Štetina ale dostal důvěru od trenéra Václava Kotala a v posledních dvou březnových soutěžních zápasech před koronavirovou pauzou nastoupil od začátku. Za výkony proti Ostravě a Slavii byl chválen.

"Tahle smlouva je určitě zadostiučinění. To, co dělám pro fotbal, se mi vrátilo. Věřím i ve fotbalového boha a v tom mám před sebou čistý stůl," řekl Štetina v rozhovoru pro klubovou televizi.

Další zprávy