Volby v Těšíně míří k soudu. Zase se kupčilo s hlasy

ČTK ČTK
10. 1. 2011 16:15
Stížnost tentokrát podá ČSSD, která skončila druhá
Foto: Ondře j Besperát

Český Těšín (Karvinsko) - Komunálními volbami v Českém Těšíně na Karvinsku se bude opět zabývat soud.

Podáme stížnost na průběh sobotního hlasování, oznámil Vladimír Kroček z místní organizace ČSSD.

V tiskovém prohlášení uvádí jako důvod opětovné skupování hlasů sdružením SOS pro Český Těšín a pomlouvačnou kampaň proti sociálním demokratům.

Opakované volby vyhrála ve městě KDU-ČSL před ČSSD a SOS pro Český Těšín.

Opakování hlasování přitom nařídil soud kvůli kupčení s hlasy voličů v podzimních volbách. A podle nevládní organizace Transparency International ČR (TIC), která volby monitorovala, se situace opakovala.

Mluvčí policie Zlatuše Viačková v pondělí sdělila, že policie zatím v souvislosti s volbami nezaznamenala žádný trestný čin ani žádné stížnosti na průběh voleb.

Hlasy si prý kupovala ČSSD a SOS pro Český Těšín

TIC zatím zpracovává poznatky, které v sobotu nasbírala ve městě. Za hlasy se podle nich opět platilo.

"Pozornost byla oproti podzimním volbám vyšší, takže to pro organizátory bylo složitější. Lidé dostávali zhruba 1000 až 1500 korun," řekl v sobotu projektový vedoucí TIC Stanislav Beránek. Hlasy se podle něj kupovaly pro dvě strany - SOS pro Český Těšín a ČSSD.

"Od toho se jasně distancujeme," uvedl Kroček. Dodal, že ČSSD vyzývá ostatní politické subjekty, aby se ke stížnosti na průběh opakovaných voleb připojily.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy