Vlak se na Opavsku srazil s autem, řidička je vážně zraněná

Domácí ČTK Domácí, ČTK
29. 7. 2013 9:18
Trať byla kvůli odstraňování následků nehody uzavřena
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZSZLK

Háj ve Slezsku - Osobní vlak jedoucí po trati mezi Opavou a Ostravou se v pondělí ráno v Háji ve Slezsku na Opavsku srazil s osobním autem. Řidička automobilu je vážně zraněná.

Trať byla kvůli odstraňování následků nehody tři hodiny uzavřená. Hasiči z vlaku evakuovali šest lidí. Škoda je 350 000 korun. ČTK o nehodě informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Řidička vjela na železniční přejezd, který byl vybaven světelnou signalizací. "Podle dosavadních zjištění byla výstražná světla v době nehody v provozu," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Hasiči museli ze zdemolovaného vozu vyprostit zraněnou řidičku. "Utrpěla poranění hlavy a mozku, které bylo život ohrožující. Zasahující lékař ji musel uvést do umělého spánku, zajistit její dýchací cesty a umělou plicní ventilaci," řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Z vlaku pomohli hasiči vystoupit šesti cestujícím, kteří nebyli schopni soupravu opustit s pomocí žebříků. "Jednalo se o lidi vyššího věku a jednu tělesně postiženou osobu," doplnil Kůdela.

Nehoda se stala okolo 06:30 v části Háje ve Slezsku - Lhota. Ve vlaku, který mířil přes Ostravu z Českého Těšína do Opavy, cestovalo 16 lidí.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Policie obvinila tři lidi z obecného ohrožení kvůli loňskému úniku fenolu v Děčíně se dvěma oběťmi. Všichni obvinění jsou z firmy, kde látka unikla.

Další zprávy