Vlak se na Opavsku srazil s autem, řidička je vážně zraněná

Domácí ČTK Domácí, ČTK
29. 7. 2013 9:18
Trať byla kvůli odstraňování následků nehody uzavřena
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZSZLK

Háj ve Slezsku - Osobní vlak jedoucí po trati mezi Opavou a Ostravou se v pondělí ráno v Háji ve Slezsku na Opavsku srazil s osobním autem. Řidička automobilu je vážně zraněná.

Trať byla kvůli odstraňování následků nehody tři hodiny uzavřená. Hasiči z vlaku evakuovali šest lidí. Škoda je 350 000 korun. ČTK o nehodě informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Řidička vjela na železniční přejezd, který byl vybaven světelnou signalizací. "Podle dosavadních zjištění byla výstražná světla v době nehody v provozu," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Hasiči museli ze zdemolovaného vozu vyprostit zraněnou řidičku. "Utrpěla poranění hlavy a mozku, které bylo život ohrožující. Zasahující lékař ji musel uvést do umělého spánku, zajistit její dýchací cesty a umělou plicní ventilaci," řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Z vlaku pomohli hasiči vystoupit šesti cestujícím, kteří nebyli schopni soupravu opustit s pomocí žebříků. "Jednalo se o lidi vyššího věku a jednu tělesně postiženou osobu," doplnil Kůdela.

Nehoda se stala okolo 06:30 v části Háje ve Slezsku - Lhota. Ve vlaku, který mířil přes Ostravu z Českého Těšína do Opavy, cestovalo 16 lidí.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Ázerbájdžán dobyl důležité místo na jihu Náhorního Karabachu

Arménie připustila stažení jednotek Náhorního Karabachu, ovládaného arménskými separatisty, ze strategicky položeného města u hranic s Íránem. Oblast tak vojensky ovládl Ázerbájdžán, oznámila agentura Reuters s připomínkou, že ani nové příměří, zprostředkované Spojenými státy, neukončilo už měsíc pokračující boje o horskou enklávu.

Mluvčí arménského ministerstva obrany Arcrun Ovannisjan na tiskové konferenci uvedl, že etnické arménské síly ustoupily z města Kubatly (ázerbájdžánsky Qubadli), "aby se vyhnuly zbytečným ztrátám". Situace podle něj není "kritická". Ázerbájdžánská média jásají nad osvobozením oblasti, kterou po 27 let "okupovali Arméni".

Zdroj: ČTK
Další zprávy