Baryšnikov za katrem? Nová šance pro tvrdé chlapy

Foto: Martin Netočný
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
11. 3. 2012 14:09

Téměř půl roku navštěvovali členové baletu Národního divadla moravskoslezského věznici v Ostravě-Heřmanicích. Vězeňská jídelna posloužila jako prostor k nacvičování tanečního představení Padající andělé, ve kterém vystoupilo i několik odsouzených. Vše vyvrcholilo otevřenou premiérou. Podívejte se, jak to vypadalo.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy