Baryšnikov za katrem? Nová šance pro tvrdé chlapy

Baryšnikov za katrem? Nová šance pro tvrdé chlapy
Celá hra je protkána řadou tanečních nástupů, které doplňuje dramatická hudba. Tento baletní obr si v Heřmanicích odpykává svůj trest.
Součástí inscenace je i chůze po laně. V improvizovaných podmínkách si lano museli herci napnout sami.
Atmosféra žaláře doléhá i na diváky...
... vše je totiž velmi intenzivní.
Foto: Martin Netočný
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
11. 3. 2012 14:09

Téměř půl roku navštěvovali členové baletu Národního divadla moravskoslezského věznici v Ostravě-Heřmanicích. Vězeňská jídelna posloužila jako prostor k nacvičování tanečního představení Padající andělé, ve kterém vystoupilo i několik odsouzených. Vše vyvrcholilo otevřenou premiérou. Podívejte se, jak to vypadalo.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy