Baryšnikov za katrem? Nová šance pro tvrdé chlapy

Baryšnikov za katrem? Nová šance pro tvrdé chlapy
Celá hra je protkána řadou tanečních nástupů, které doplňuje dramatická hudba. Tento baletní obr si v Heřmanicích odpykává svůj trest.
Součástí inscenace je i chůze po laně. V improvizovaných podmínkách si lano museli herci napnout sami.
Atmosféra žaláře doléhá i na diváky...
... vše je totiž velmi intenzivní.
Foto: Martin Netočný
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
11. 3. 2012 14:09

Téměř půl roku navštěvovali členové baletu Národního divadla moravskoslezského věznici v Ostravě-Heřmanicích. Vězeňská jídelna posloužila jako prostor k nacvičování tanečního představení Padající andělé, ve kterém vystoupilo i několik odsouzených. Vše vyvrcholilo otevřenou premiérou. Podívejte se, jak to vypadalo.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy