V Třinci brutálně napadli bubeníka hokejové Sparty

Adam Sušovský Adam Sušovský
9. 3. 2013 10:30
Muže přepadli čtyři muži v kuklách, v bezvědomí byl převezen do nemocnice
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Šafránek

Třinec - Po pátečním prvním čtvrtfinálovém utkání play off, v němž do Třince zavítala pražská Sparta, došlo nedaleko zimního stadionu k incidentu, po němž skončil bubeník sparťanů v bezvědomí.

Podle informací Aktuálně.cz ho měli přepadnout čtyři fanoušci v kuklách, podle svědků údajně rowdies Baníku Ostrava.

"Jeden z našich fanoušků nesl buben a šel jen pár metrů napřed. Najednou na něj vyběhli čtyři muži v kuklách a začali do něj kopat. Než jsme stihli doběhnout na pomoc, už byl v bezvědomí. Útočníci nám utekli," popsal Aktuálně.cz incident Eduard Votava, jeden z fanoušků Sparty, který byl u toho.

"Sanitka přijela až po dvaceti minutách. Za tu dobu se náš kamarád jednou probral, ale brzy zase upadl do bezvědomí. Uložili jsme jej do stabilizované polohy, " pokračuje ve vyprávění.

Podle posledních informací, které svědek má, by měl být v pořádku. "Základní chybou podle mě bylo, že nás policisté po zápase nedoprovodili na hotel, kde bychom sundali dresy a mohli se po městě a hospodách normálně pohybovat. Šli jsme proto ve skupinkách a útočníci toho využili," dodává.

Jak dále tento fanoušek uvádí, s třineckými příznivci po utkání přátelsky popíjeli, i proto se zdrželi a napadený bubeník šel napřed. Tato skutečnost a známé heslo "Banik pi...", které měli násilníci vykřiknout těsně před útokem, přiživuje spekulace, že šlo o rowdies fotbalového klubu  FC Baník Ostrava.

Třinecká policie Aktuálně.cz potvrdila, že k zásahu proti fanouškům došlo, nejednalo se ale prý o hromadnou bitku.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Katalánský expremiér se přihlásil belgickým úřadům, do Španělska se vrátit nechce

Katalánský expremiér Carles Puigdemont, který je už téměř dva roky na útěku před španělskou justicí kvůli obvinění ze vzpoury, se v pátek dostavil v Bruselu na prokuraturu. Důvodem je obnovený evropský zatykač, který tento týden vydal španělský soudce.

Belgický soudce rozhodl, že Puigdemont bude na rozhodnutí o vydání čekat na svobodě.

Puigdemontovi ve Španělsku hrozí vězení kvůli neústavnímu referendu o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Španělské justici se odmítá vydat, protože ji nepovažuje ze nezávislou. Svůj proces označuje za politický.

před 27 minutami

Zprostředkovatel vraždy Jána Kuciaka uzavřel dohodu s prokurátorem

Dohodu o vině a trestu s prokurátorem uzavřel Zoltán Andruskó, zprostředkovatel loňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka. Podmínky ale advokáti ani prokuratura zatím nezveřejnili, dohodu totiž ještě musí schválit soud. Andruskó je jedním z pěti obviněných ve zmíněné kauze, která v zemi vyústila v politickou krizi a v odchod Roberta Fica z funkce premiéra.

Andruskó v případu vystupoval jako zprostředkovatel mezi objednavatelem vraždy a nájemnými vrahy. Hrozil mu trest 25 let vězení nebo doživotí. Po zadržení ale s policií spolupracoval na vyšetření vraždy, při které byla zastřelena i reportérova snoubenka Martina Kušnírová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy