V Třinci brutálně napadli bubeníka hokejové Sparty

Adam Sušovský Adam Sušovský
9. 3. 2013 10:30
Muže přepadli čtyři muži v kuklách, v bezvědomí byl převezen do nemocnice
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Šafránek

Třinec - Po pátečním prvním čtvrtfinálovém utkání play off, v němž do Třince zavítala pražská Sparta, došlo nedaleko zimního stadionu k incidentu, po němž skončil bubeník sparťanů v bezvědomí.

Podle informací Aktuálně.cz ho měli přepadnout čtyři fanoušci v kuklách, podle svědků údajně rowdies Baníku Ostrava.

"Jeden z našich fanoušků nesl buben a šel jen pár metrů napřed. Najednou na něj vyběhli čtyři muži v kuklách a začali do něj kopat. Než jsme stihli doběhnout na pomoc, už byl v bezvědomí. Útočníci nám utekli," popsal Aktuálně.cz incident Eduard Votava, jeden z fanoušků Sparty, který byl u toho.

"Sanitka přijela až po dvaceti minutách. Za tu dobu se náš kamarád jednou probral, ale brzy zase upadl do bezvědomí. Uložili jsme jej do stabilizované polohy, " pokračuje ve vyprávění.

Podle posledních informací, které svědek má, by měl být v pořádku. "Základní chybou podle mě bylo, že nás policisté po zápase nedoprovodili na hotel, kde bychom sundali dresy a mohli se po městě a hospodách normálně pohybovat. Šli jsme proto ve skupinkách a útočníci toho využili," dodává.

Jak dále tento fanoušek uvádí, s třineckými příznivci po utkání přátelsky popíjeli, i proto se zdrželi a napadený bubeník šel napřed. Tato skutečnost a známé heslo "Banik pi...", které měli násilníci vykřiknout těsně před útokem, přiživuje spekulace, že šlo o rowdies fotbalového klubu  FC Baník Ostrava.

Třinecká policie Aktuálně.cz potvrdila, že k zásahu proti fanouškům došlo, nejednalo se ale prý o hromadnou bitku.

 

Právě se děje

Další zprávy