V podzemí Dolu ČSM na Karvinsku zahynul horník

ČTK ČTK
8. 8. 2014 22:51
Zemřel při manipulaci s hydraulickým zařízením. Neštěstí se stalo asi 900 metrů pod zemí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Karviná - V podzemí Dolu ČSM na Karvinsku zahynul v pátek odpoledne šestačtyřicetiletý horník. Zemřel při manipulaci s hydraulickým zařízením. Příčiny neštěstí se vyšetřují. Na webu těžební společnosti OKD o tom informoval mluvčí firmy Marek Síbrt.

Neštěstí se stalo asi 900 metrů pod zemí zhruba ve 13:45, usmrcený muž byl zaměstnancem dodavatelské firmy. "Přes rychlý zásah se zaměstnance nepodařilo zachránit a lékař výjezdu konstatoval u postiženého zranění neslučitelná se životem," uvedl Síbrt.

Příčiny neštěstí nyní bude zjišťovat komise odborníků, mezi nimiž jsou zástupci Obvodního báňského úřadu v Ostravě, společnosti OKD i odborových organizací, ve spolupráci s policií.

V provozech OKD letos zemřelo pět lidí. Také šestačtyřicetiletý horník zahynul v květnu v podzemí Dolu Karviná v Orlové, při manipulaci s břemenem byl přitlačen k nakladači.

Na povrchovém pracovišti Dolu Darkov v Karviné zemřel v dubnu jednačtyřicetiletý zaměstnanec při výměně lana důlního zařízení. V březnu zahynul dvaačtyřicetiletý horník při závalu v Dole Karviná. V únoru zemřel šedesátiletý zaměstnanec v areálu úpravny uhlí Dolu ČSM, našli ho mrtvého pod vrstvou uhlí v jednom z naložených vagonů.

Loni zahynuli v OKD dva lidé, báňští záchranáři, kteří se v podzemí Dolu ČSM zřejmě otrávili při odebírání vzorků ovzduší z uzavřených prostor.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy