V ostravské třídírně papírového odpadu našli tělo muže, přespával zřejmě v kontejneru

ČTK ČTK
21. 2. 2019 16:34
Zaměstnanci ostravské třídírny papírového odpadu našli ve středu odpoledne mrtvolu zatím neznámého muže. Jedná se pravděpodobně o bezdomovce, který přespával v kontejneru na odpad. Obsah kontejneru pak skončil ve svozovém voze, uvnitř kterého pak muž utrpěl s největší pravděpodobností rozsáhlá smrtelná zranění.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

O nálezu těla informovala mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná. Zatím podle ní nic nenasvědčuje tomu, že by byl muž obětí zločinu. "Muž byl nalezen při třídění navezeného papírového odpadu na Ostravsku. Zjišťujeme identitu mrtvého," uvedla.

"Kriminalisté prověřují verzi úmrtí muže v důsledku devastujících zranění způsobených mechanismem svozového vozu. Je reálné, že v některém z kontejnerů na papírový odpad hledal muž bez domova útočiště před chladem," řekla. Vyšetřování je ale podle ní zatím na počátku.

Policie se obrací při pátrání po totožnosti mrtvého na veřejnost. Asi čtyřicetiletý muž měl různá tetování na končetinách i trupu. Na předloktí měl například výrazný nápis Jeňa. Svědci, kteří jej znali, se mohou na policii obrátit prostřednictvím bezplatné linky 158.

 

Právě se děje

Další zprávy