V ostravské třídírně papírového odpadu našli tělo muže, přespával zřejmě v kontejneru

ČTK ČTK
21. 2. 2019 16:34
Zaměstnanci ostravské třídírny papírového odpadu našli ve středu odpoledne mrtvolu zatím neznámého muže. Jedná se pravděpodobně o bezdomovce, který přespával v kontejneru na odpad. Obsah kontejneru pak skončil ve svozovém voze, uvnitř kterého pak muž utrpěl s největší pravděpodobností rozsáhlá smrtelná zranění.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

O nálezu těla informovala mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná. Zatím podle ní nic nenasvědčuje tomu, že by byl muž obětí zločinu. "Muž byl nalezen při třídění navezeného papírového odpadu na Ostravsku. Zjišťujeme identitu mrtvého," uvedla.

"Kriminalisté prověřují verzi úmrtí muže v důsledku devastujících zranění způsobených mechanismem svozového vozu. Je reálné, že v některém z kontejnerů na papírový odpad hledal muž bez domova útočiště před chladem," řekla. Vyšetřování je ale podle ní zatím na počátku.

Policie se obrací při pátrání po totožnosti mrtvého na veřejnost. Asi čtyřicetiletý muž měl různá tetování na končetinách i trupu. Na předloktí měl například výrazný nápis Jeňa. Svědci, kteří jej znali, se mohou na policii obrátit prostřednictvím bezplatné linky 158.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Čistý zisk ČEZu stoupl za první tři čtvrtletí meziročně o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 12 procent na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Australská rallye byla zrušena kvůli obrovským požárům, titul mezi týmy má tak Hyundai

Světový šampionát v automobilových soutěžích přijde o Australskou rallye. Původně plánovaný poslední podnik letošní sezony, který se měl jet od čtvrtku do neděle, byl zrušen. Důvodem jsou ničivé lesní požáry, které ohrožují i dějiště rallye - oblast Nového Jižního Walesu.

Zrušení soutěže znamená, že titul mezi týmy získala značka Hyundai, která o 18 bodů porazila Toyotu., Šampionem mezi piloty se už na Katalánské rallye stal Ott Tänäk s Toyotou.

Zdroj: Radek Vičík
Další zprávy