V Ostravě zemřel dělník, nepřežil pád z 26 metrů

ČTK ČTK
6. 3. 2012 8:20
Muž pracoval ve výtahové šachtě v sedmém patře stavby, zřítil se i se stavební podlážkou
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ZZS Moravskoslezský kraj

Ostrava - Sedmačtyřicetiletý dělník, který pracoval ve výtahové šachtě výškové budovy v Moravské Ostravě, nepřežil v pondělí odpoledne pád ze zhruba 26 metrů.

Policie zahájila úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti, sdělila mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Podle ní se muž, jenž pracoval ve výtahové šachtě v sedmém patře stavby, zřítil i s provizorní stavební podlážkou.

Policisté na místě provedli ohledání, fotografickou dokumentaci a zjišťovali totožnost cizince. Vyslechli také některé zúčastněné a zjišťovat budou respektování norem bezpečnosti práce, dodala mluvčí.

Pachateli trestného činu usmrcení z nedbalosti hrozí trest odnětí svobody od jednoho do šesti let.

V posledních dnech je to už druhý pracovní úraz, který ostravská policie prověřuje. V neděli byl při výbuchu u benzinové čerpací stanice v Ostravě vážně zraněn šestatřicetiletý svářeč.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy