V Ostravě hořel linkový autobus, cestující v něm nebyli

Michal Kalina
8. 9. 2011 19:54
Požár způsobila zřejmě závada motoru, nikdo nebyl zraněn
Autobus stál poblíž oceláren ArcelorMittal.
Autobus stál poblíž oceláren ArcelorMittal. | Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Ostrava - Kolem šesté ráno hořel ve čtvrtek linkový autobus v Ostravě-Kunčicích. Škoda se pohybuje okolo dvou a půl milionu.

Autobus parkoval poblíž areálu oceláren ArcelorMittal. Žádní cestující v něm v době požáru nebyli a ani nikdo jiný se nezranil.

"Příčinou vzniku požáru byla zřejmě technická závada v motorové části," sdělil mluvčí hasičů Petr Kůdela s tím, že oheň záchranáři zcela uhasili během půl hodiny.

Na místě zasahovaly dvě ostravské jednotky hasičů spolu s kolegy z oceláren. Škodu zatím vyšetřovatelé vyčíslili jen předběžně.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Z Pásma Gazy byly na Izrael odpáleny rakety, tvrdí armáda. Čeká střety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele v úterý ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Portlík

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Na regionálním sněmu pro něj hlasovalo všech 68 přítomných delegátů. Portlík byl jediným kandidátem a nominovalo jej 12 z 15 oblastních sdružení. Poprvé se stal předsedou pražských občanských demokratů v listopadu 2017, kdy ve funkci nahradil bývalého místostarostu Prahy 10 Filipa Humplíka. Delegáti dnes rovněž zvolili prvního místopředsedu a trojici místopředsedů.

"Vám slibuji dva roky zábavy a oponentům dva roky úzkosti," řekl Portlík po volbě. Ke zvolení mu pogratuloval předseda ODS Petr Fiala. Připomněl, že Portlík říkal, že pražská ODS je jednotná a konsolidovaná. "Ale že takto, to jsem netušil," řekl k volebnímu výsledku Fiala.

Další zprávy