V Jeseníkách se těžce zranila Polka při jízdě na koloběžce, neměla helmu. Zasahoval i vrtulník

ČTK ČTK
23. 7. 2018 9:53
Žena havarovala na asfaltové silnici, která vede z Hvězdy na Ovčárnu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Olomouc - Těžké zranění utrpěla v neděli v podvečer dvaačtyřicetiletá žena z Polska, která nezvládla jízdu na koloběžce mezi Ovčárnou a Hvězdou. Žena v nejprudší zatáčce narazila při jízdě z kopce do svodidel, neměla přitom na hlavě přilbu.

"Na místo byl povolán i vrtulník, který ji poté transportoval do nemocnice," řekl náčelník jesenické horské služby Michal Klimeš. V souvislosti s tímto případem nabádají horští záchranáři sportovce znovu k opatrnosti, dbát by měli především na bezpečnostní prvky.

Žena havarovala na asfaltové silnici, která vede z Hvězdy na Ovčárnu. "Neměla ochrannou přilbu a způsobila si tak těžká zranění hlavy a v obličeji, že po konzultaci s dispečinkem linky 155 k nám zamířil i vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy," uvedl zasahující člen jesenické horské služby Marek Koněrza.

Záchranáři zraněné zajistili základní životní funkce a poté jí nasadili krční límec. "Zároveň jsme jí zafixovali do vakuové matrace. Žena byla celou dobu při vědomí, nicméně po dojezdu sanitky jsme jí šetrně přeložili a zdravotníci ji napojili na lékařské přístroje," uvedl Koněrza a dodal, že sanitka ji pak převezla na parkoviště v sedle Hvězdy, kam dosedl vrtulník letecké záchranné služby.

Podle náčelníka jesenické horské služby Michala Klimeše zaznamenali horští záchranáři během letní sezony již 25 případů zraněných koloběžkářů. "Důrazně upozorňuji uživatele terénních i silničních koloběžek, že zásady bezpečného pohybu na kole v horách platí i pro ně. Zejména by všichni měli používat bezpečnostní prvky, hlavně pak přilby," uvedl Klimeš.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Salač zajel v trénincích Moto3 v Aragónu šestý nejlepší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač si v pátečních trénincích na Velkou cenu Aragónu třídy Moto3 zapsal celkově šestý nejlepší čas. Výkonem 1:59,103 za zaostal o půl vteřiny za nejrychlejším mužem dne, jímž se stal Ital Andrea Migno. Salačův týmový kolega Jakub Kornfeil obsadil dvanáctou příčku.

Další zprávy