V havířovské nemocnici unikl chlor, 17 lidí je zraněno

ČTK ČTK
5. 12. 2012 12:09
Hasiči evakuovali 50 lidí. Únik přibližně na dvě hodiny omezil provoz nemocnice
Hasiči evakuovali 50 lidí. Ilustrační foto.
Hasiči evakuovali 50 lidí. Ilustrační foto. | Foto: HZS Libereckého kraje

Havířov (Karvinsko) - V havířovské nemocnici unikl ve středu dopoledne chlor.

Hasiči evakuovali 50 lidí. Celkem 17 zaměstnanců vyhledalo ošetření. Šest z nich skončilo v nemocnici. Informoval o tom mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Nebezpečná látka unikla okolo 08:00 při manipulaci s chemikáliemi z dezinfekční místnosti rehabilitačního oddělení. Následně byly zamořeny sklepy a další prostory nemocnice.

"Muselo být ošetřeno celkem 17 zaměstnanců. Šest z nich bylo hospitalizováno, z toho jeden na jednotce intenzivní péče," řekl Kůdela.

Do Havířova přijeli i pracovníci Chemické laboratoře Hasičského záchranného sboru z Frenštátu pod Radhoštěm, kteří odebrali vzorky a nyní budou analyzovat jednotlivé látky, které byly v technické místnosti umístněny.

Únik přibližně na dvě hodiny omezil provoz nemocnice. Rehabilitační oddělení - fyzioterapie bude ve středu kompletně uzavřeno.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Na Brněnsku vykolejila část vlaku a přerušila provoz, žádní zranění

V Tišnově na Brněnsku vykolejily ve čtvrtek dopoledne poslední dva vagony rychlíku Vysočina jedoucího z Prahy do Brna. Podle prvotních informací záchranných složek se událost obešla bez zranění. Z vlaku se evakuuje 150 lidí. Trať je zavřená, České dráhy zajišťují náhradní autobusovou dopravu. Předpokládané zprovoznění trati je v 18:00.

Zatím není jasné, co se stalo, ve hře je technická závada. Vše se vyšetřuje. "Vykolejily dva vozy, ale nejsou převrácené, stojí rovně. Zatím je to bez zjevných zranění, na místě je evakuace asi 150 lidí," řekla mluvčí Českých drah Gabriela Novotná. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy