V havířovské nemocnici unikl chlor, 17 lidí je zraněno

ČTK ČTK
5. 12. 2012 12:09
Hasiči evakuovali 50 lidí. Únik přibližně na dvě hodiny omezil provoz nemocnice
Hasiči evakuovali 50 lidí. Ilustrační foto.
Hasiči evakuovali 50 lidí. Ilustrační foto. | Foto: HZS Libereckého kraje

Havířov (Karvinsko) - V havířovské nemocnici unikl ve středu dopoledne chlor.

Hasiči evakuovali 50 lidí. Celkem 17 zaměstnanců vyhledalo ošetření. Šest z nich skončilo v nemocnici. Informoval o tom mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Nebezpečná látka unikla okolo 08:00 při manipulaci s chemikáliemi z dezinfekční místnosti rehabilitačního oddělení. Následně byly zamořeny sklepy a další prostory nemocnice.

"Muselo být ošetřeno celkem 17 zaměstnanců. Šest z nich bylo hospitalizováno, z toho jeden na jednotce intenzivní péče," řekl Kůdela.

Do Havířova přijeli i pracovníci Chemické laboratoře Hasičského záchranného sboru z Frenštátu pod Radhoštěm, kteří odebrali vzorky a nyní budou analyzovat jednotlivé látky, které byly v technické místnosti umístněny.

Únik přibližně na dvě hodiny omezil provoz nemocnice. Rehabilitační oddělení - fyzioterapie bude ve středu kompletně uzavřeno.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před více než měsícem násilím převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům. Na řadě míst proti demonstrantům zasáhly bezpečnostní síly.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie použila slzný plyn a zábleskové granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, policisté rozháněli demonstraci střelbou. Podle tvrzení sedmi svědků při tom použili ostré náboje. Zatím nejsou zprávy, že by tam byli mrtví či zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy