reklama
 
 

V dole na Karvinsku zemřel při opravě kombajnu horník

18. 1. 2015 21:49
Příčiny nedělního odpoledního neštěstí nyní vyšetřuje komise odborníků.

Karviná - V dole na Karvinsku zemřel v neděli odpoledne čtyřiačtyřicetiletý horník. Neštěstí se stalo při opravě hydraulického zařízení dobývacího kombajnu.

Příčiny zjišťuje komise odborníků. Informoval o tom mluvčí těžební společnosti OKD Marek Síbrt.

Neštěstí se stalo zhruba v 16:10 v porubu v lokalitě Lazy Důlního závodu 1 v hloubce asi 750 metrů pod povrchem. "Neprodleně byl povolán důlní a lékařský výjezd hlavní báňské záchranné stanice," uvedl Síbrt. Lékař mohl už jen konstatovat smrt.

"Chtěl bych jménem svým i všech zaměstnanců dolu vyjádřit naši soustrast rodině i blízkým zesnulého kolegy," uvedl ředitel závodu Boleslav Kowalczyk.

V komisi, která příčiny neštěstí vyšetřuje, jsou zástupci Obvodního báňského úřadu v Ostravě, vedení Důlního závodu 1, společnosti OKD a odborových organizací, spolupracují s policií.

V loňském roce zemřelo v provozech OKD osm lidí. Společnost OKD je jediným producentem černého uhlí v České republice. Má přibližně 11 tisíc vlastních zaměstnanců, další tři tisíce lidí zaměstnávají dodavatelské firmy.

OKD je dceřinou firmou společnosti New World Resources (NWR), která po nedávném dokončení finanční restrukturalizace patří z 50,5 procenta skupině CERCL Mining.

V této skupině, která se dříve jmenovala BXR Mining, má poloviční podíl podnikatel Zdeněk Bakala (mimo jiné majitel vydavatelství Economia, pod které spadá deník Aktuálně.cz). Ve firmě NWR drží zbylé podíly institucionální investoři a drobní akcionáři.

autor: ČTK | 18. 1. 2015 21:49

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Moravskoslezský kraj

  reklama
  reklama
  reklama