V dole Stonava na Karvinsku zemřel polský horník

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 2. 2017 15:02
Dvaapadesátiletý polský horník zemřel dnes časně ráno v v lokalitě Dolu ČSM-jih ve Stonavě na Karvinsku. Podle předběžných informací se smrtelný úraz stal, když muž manipuloval se sekcemi mechanizované výztuže, řekl mluvčí těžební společnosti OKD Ivo Čelechovský. Muž byl v porubu nalezen bez známek života krátce před 03:30. Podle mluvčího to byl pracovník dodavatelské společnosti. "Členové speciální komise jsou stále v místě neštěstí a pokračují v šetření příčin a rozsahu této závažné události svědeckými výpověďmi kolegů polského horníka," doplnil mluvčí. Letos je to první úmrtí v OKD. Loni tam přišli o život dva lidé.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Škola chce pomoci rodině otce, který při střelbě chránil dceru, založila veřejnou sbírku

Porubská Základní škola Ivana Sekaniny vyhlásila sbírku na pomoc rodině muže, kterého v úterý zastřelil útočník ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO). Muž vlastním tělem chránil svou dvanáctiletou dceru. Zavražděný muž byl jedním ze členů Spolku rodičů při ZŠ Sekaniny. Sbírka je účinná od dnešního dne, lidé mohou přispívat na účet 1012201912/5500.

Sbírkový účet založila i samotná FNO a je určen na podporu rodin obětí a zraněných. V pátek na ní bylo přes 1,4 milionu korun. Transparentní účet na pomoc pozůstalým po obětech střelby zřídila také Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO). Studenti a zaměstnanci tam mohou posílat své příspěvky. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy