Rodinným domem v Českém Těšíně otřásl výbuch. Hasiči ze sutin budovy vyprostili muže

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 8. 2018 19:37
Příčina výbuchu zatím není známa. Na místě je statik, který zjišťuje, jak je stojící část domu stabilní.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Český Těšín - Exploze dnes odpoledne otřásla rodinným domem v Českém Těšíně na Karvinsku. Část domu se zřítila, ze sutin záchranáři vyprostili zraněného muže, kterého převezli k ošetření do nemocnice. ČTK to řekl policejní mluvčí Richard Palát. Mluvčí zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl řekl, že šedesátiletý zraněný muž utrpěl zranění ohrožující život.

Na místě je podle policie statik, který zjišťuje, jak je stojící část domu stabilní. Podle dostupných informací mají hasiči na místě speciální techniku včetně kontejneru pro stabilizaci budov.

Neštěstí se stalo okolo 15:30. Zřítila se zřejmě polovina dvojdomku. Mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela řekl, že hasiči nyní odstraňují sutiny a rozebírají zborcenou střechu, aby zjistili, zda pod troskami ještě někdo není.

Humpl řekl, že muž utrpěl hluboké popáleniny na hlavě, rukou a nohou, celkem asi na 40 procentech těla. Záchranáři ho po ošetření uvedli do umělého spánku a vrtulníkem transportovali do Fakultní nemocnice v Ostravě. Na místě ošetřili ještě mladou ženu, která nebyla zraněna, ale podle Humpla jevila známky akutní stresové reakce.

 

Právě se děje

Další zprávy