Útok na zpěváka Hrůzu viděla řada lidí, začínají výslechy

ČTK ČTK
28. 7. 2014 15:42
Hrůza zůstává v péči lékařů ostravské městské nemocnice. Ta aktuální informace o jeho stavu momentálně nepodává.
Zpěvák Michal Hrůza.
Zpěvák Michal Hrůza. | Foto: ČTK

Ostrava - Kriminalisté mají naplánováno přes deset výslechů svědků napadení zpěváka Michala Hrůzy ve Stodolní ulici v Ostravě, která je centrem nočního života. Na výzvu policie se přihlásilo několik lidí, kteří incident viděli, řekl dozorující státní zástupce David Bartoš.

Hrůza zůstává v péči lékařů ostravské městské nemocnice. Ta aktuální informace o jeho stavu momentálně nepodává.

Z útoku jsou obviněni dva mladíci ve věku 18 a 19 let. Státní zástupce, kterému byl případ přidělen, se v pondělí vrátil z dovolené.

Hrůzu ještě policie nevyslýchala. Nepřímo to potvrzuje informaci, že se jeho zdravotní stav výrazně nezlepšil. Po útoku zůstal v bezvědomí. Utrpěl poranění mozku. Kvůli silnému krvácení ho lékaři operovali a uvedli do umělého spánku.

Policie přizvala soudního znalce

Nemocnice na přání rodiny informace o zpěvákově zdravotním stavu neposkytuje. Mluvčí Magda Otáhalová jen řekla, že zpěvák je dál jejich pacientem. Manažerka zpěváka Martina Tůmová uvedla, že nové informace nejsou k dispozici. "Brzy se to pravděpodobně změní," dodala.

Hlavně s ohledem na rozsah zranění a prognózu dalšího vývoje policie kontaktovala i v tomto případě soudního znalce. Expert z oboru soudního lékařství má policistům podle Bartoše popsat mechanismus útoku i určit rozsah zranění.

Hrůza po koncertě na Festivalu v ulicích trávil noc v jednom z barů ve Stodolní ulici. Po půlnoci na 17. července se na ulici dostal do konfliktu se dvěma mladíky, kteří se spolu prali. Zpěvák je podle svědků chtěl uklidnit. Když se mu to nepodařilo, rozhodl se zavolat policii.

V tom okamžiku jej oba mladíci napadli. Policie je dopadla za pár dnů. Obviněni byli z vydírání, ublížení na zdraví a výtržnictví. Oba skončili ve vazbě.

Po útoku na zpěváka vedení města podle serveru iDnes.cz nařídilo městským strážníkům zvýšit dohled na bezpečnost ve Stodolní ulici. O stále častějších problémech se v poslední době často mluví. Ostravané se ulici spíše vyhýbají.

Původně umělecké a později už jen zábavní centrum se potýká s rostoucí agresivitou a násilím. Ulici dlouhou tři sta metrů budou hlídat čtyři strážníci, pokyn k tomu dal primátor Petr Kajnar. "Ulice bude pod takovou kontrolou nonstop, a to po dobu, než se tam zvýší bezpečnost," uvedl primátor pro server.

 

Právě se děje

Další zprávy