Trojice zlodějů vybílila 134 domů, škoda za 4,5 milionu

ČTK ČTK
3. 9. 2013 12:52
Podezřelí ve věku od 36 do 50 let podle policie kradli v devíti krajích
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Isifa/Thinkstock

Ostrava - Moravskoslezští kriminalisté dopadli tři muže, kteří se údajně vloupali do více než 130 domů.

Podezřelí ve věku od 36 do 50 let podle policie kradli v devíti krajích. Majitelům nemovitostí způsobili škodu přesahující 4,5 milionu korun. Řekl to kriminalista Zdeněk Sobotka.

"Dva obvinění byli zadrženi na nádraží v Ostravě, měli u sebe nářadí a věci pocházející z krádeže. Třetího jsme zadrželi poblíž jeho bydliště," řekl Sobotka.

Podle něj jde o historický úspěch moravskoslezských kriminalistů. S takto rozsáhlou sérií vloupání se v regionu od 70. let minulého století nesetkali.

Všichni tři zadržení muži jsou policii dobře známí a mají za sebou bohatou kriminální minulost. Nejstarší z nich ve vězení už dokonce strávil kolem 16 let.

Své zkušenosti nabyté v minulosti se snažili zúročit při posledních vloupáních. Na místě policistům nechávali jen minimum stop.

Podezřelí se postupně pod tíhou důkazů přiznávají. Uvedli, že domy si vybírali podle internetových aplikací, které kromě map nabízejí i fotografie domů. Zajímaly je luxusní vilky v satelitních městečkách. Na místo jezdili vlakem.

Do domů se vloupali v noci přes pootevřená plastová okna nebo balkonové dveře, když jejich majitelé spali.

Policisté nyní evidují 134 případů. Trojice brala především peníze a šperky. U elektroniky jen přístroje, které se jim vešli do batohu.

Celkem nakradli hotovost a věci za 3,5 milionu korun. Další milion korun si podle majitelů vyžádaly opravy poškozených dveří a oken.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy