Trojice zlodějů vybílila 134 domů, škoda za 4,5 milionu

ČTK ČTK
3. 9. 2013 12:52
Podezřelí ve věku od 36 do 50 let podle policie kradli v devíti krajích
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Isifa/Thinkstock

Ostrava - Moravskoslezští kriminalisté dopadli tři muže, kteří se údajně vloupali do více než 130 domů.

Podezřelí ve věku od 36 do 50 let podle policie kradli v devíti krajích. Majitelům nemovitostí způsobili škodu přesahující 4,5 milionu korun. Řekl to kriminalista Zdeněk Sobotka.

"Dva obvinění byli zadrženi na nádraží v Ostravě, měli u sebe nářadí a věci pocházející z krádeže. Třetího jsme zadrželi poblíž jeho bydliště," řekl Sobotka.

Podle něj jde o historický úspěch moravskoslezských kriminalistů. S takto rozsáhlou sérií vloupání se v regionu od 70. let minulého století nesetkali.

Všichni tři zadržení muži jsou policii dobře známí a mají za sebou bohatou kriminální minulost. Nejstarší z nich ve vězení už dokonce strávil kolem 16 let.

Své zkušenosti nabyté v minulosti se snažili zúročit při posledních vloupáních. Na místě policistům nechávali jen minimum stop.

Podezřelí se postupně pod tíhou důkazů přiznávají. Uvedli, že domy si vybírali podle internetových aplikací, které kromě map nabízejí i fotografie domů. Zajímaly je luxusní vilky v satelitních městečkách. Na místo jezdili vlakem.

Do domů se vloupali v noci přes pootevřená plastová okna nebo balkonové dveře, když jejich majitelé spali.

Policisté nyní evidují 134 případů. Trojice brala především peníze a šperky. U elektroniky jen přístroje, které se jim vešli do batohu.

Celkem nakradli hotovost a věci za 3,5 milionu korun. Další milion korun si podle majitelů vyžádaly opravy poškozených dveří a oken.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy