Tři stovky lidí z Dolu Karviná trápí zažívací potíže

ČTK ČTK
12. 11. 2011 10:20
Příčina onemocnění není dosud jasná, nemocní jsou jen v závodu ČSA
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Karel Toman

Ostrava - Přibližně 300 pracovníků Dolu Karviná - závodu ČSA trápí v posledních třech dnech zažívací potíže. Příčina onemocnění není dosud jasná.

"Zdroj nákazy hledá Krajská hygienická stanice ve spolupráci s OKD i externími firmami, které pro šachtu zajišťují stravování a další služby," informoval Marek Síbrt ze společnosti OKD.

Na Dole Karviná je celkem zaměstnáno asi 5000 lidí, problémy jsou pouze v závodu ČSA.

Síbrt dodal, že společnost už přijala potřebná opatření. "Informovali jsme všechny pracovníky dolu, posílili hygienickou prevenci a zajistili dostatek balené pitné vody," uvedl.

Doplnil, že podle předběžných výsledků rozborů, které nezávisle na sobě provedly hygiena a společnost LabTech, není příčinou onemocnění pitná voda. Oficiální výsledky rozborů budou k dispozici v pondělí.

"Zdrojem nákazy pravděpodobně nejsou svačiny pro důlní pracovníky, které se připravují pro všechny pracoviště OKD v areálu Dolu Darkov. Pracovníci ostatních dolů se s podobnými problémy nepotýkají. Navíc zažívací problémy trápí i povrchové pracovníky Dolu Karviná, kteří svačiny nedostávají," podotkl Síbrt.

Dodal, že podle údajů z dnešního rána se stav stabilizoval a počet nemocných se již nezvyšuje. Firma tak očekává, že v dalších dnech se situace stabilizuje. Podle Síbrta je sice vysoká nemocnost pracovníků závodu ČSA komplikací, ale neohrozila chod společnosti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté večírek v Teplicích možná ignorovali záměrně, Švejdar to nechá prošetřit

Policejní prezident Jan Švejdar nechá prošetřit skutečnost, proč tepličtí policisté nezasáhli proti nelegální oslavě v Teplicích, upozornil na to Deník N.

"Objevily se i takové informace, že si policie teplického hotelu záměrně nevšímala. I toto jsem nechal prošetřit a budu ptát se i vedení Ústeckého krajského ředitelství. Toto nařčení musí být vysvětleno," napsal Deníku N Švejdar. Podle informací serveru už začaly probíhat výslechy ve vedení ústecké policie.

Kvůli své účasti na večírku již byl policejním prezidentem odvolán krajský šéf liberecké policie Vladislav Husák, poslanecký mandát složil také další z účastníků poslanec Milan Hnilička. V teplickém hotelu slavil narozeniny expolitik a podnikatel Petr Benda. Mezi hosty se objevil také bývalý premiér Jiří Paroubek.

Celou událost již prověřuje policie. Pokud zjistí porušení nařízení, předá věc k dořešení správním orgánům. V Česku nyní musejí být zavřené vnitřní prostory restaurací, na veřejných místech jsou povinné roušky a rozestupy, na vnitřních i venkovních akcích se mohou setkat maximálně dva lidé, od 21:00 platí až na výjimky zákaz nočního vycházení.

Zdroj: Domácí
Další zprávy