Záchranáři spěchali k popálenému muži. Utrpěli těžká zranění

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 4. 7. 2015 11:44
Sanitka se v Rýmařově srazila s osobním autem a vrazila do sloupu. Řidiče sanitky museli z vozu vystřihávat.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZS Jihočeského kraje

Rýmařov (Bruntálsko) - Tři lidé z osádky sanitky v sobotu utrpěli vážná zranění při nehodě v Rýmařově na Bruntálsku. Sanitka, která jela k případu, se srazila s osobním autem a poté vrazila do sloupu, sdělila policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Nehoda se stala před 08:30 na ulici 8. května. Její příčiny zatím nejsou známy, policie je intenzivně zjišťuje.

"Osádka spěchala k popálenému muži do slévárny v Břidličné, ke kterému vyjela poté vyjela jiná osádka s lékařem. Tento popálený pacient byl následně převezen na popáleninové centrum FN Ostrava Poruba," sdělil mluvčí moravskoslezské záchranné služby Bohdan Jančata.

V osobním autě údajně nikdo zraněn nebyl. Na místě zasahoval vrtulník.

"Řidič sanitního vozu byl ve velmi vážném stavu letecky transportován do FN Olomouc. Sestra, ve vážném stavu, také letecky, transportována do FN Ostrava-Poruba a lékař převezen pozemní osádkou do nemocnice Bruntál," uvedl mluvčí záchranářů.

 

Právě se děje

před 4 minutami

V Praze se otevřely noclehárny pro lidi bez domova, k dispozici je 539 míst

V rozšířeném režimu se v Praze v prosinci otevřely zimní noclehárny pro lidi bez domova. K dispozici je 539 míst k přespání, tedy více než loni. Letos se v zařízeních dbá na opatření proti šíření covidu-19, uvedl Martin Šimáček, ředitel Centra sociálních služeb Praha (CSSP), které je hlavním koordinátorem zimních služeb.

Osoby bez přístřeší mohou nyní přenocovat například na lodi Hermes, v noclehárně nedaleko Smíchovského nádraží a v noclehárně Michle. Uvedená místa klienty přijímají po 20:00, v provozu pro klienty jsou do 06:30 nebo do 07:00. Nocleh poskytují i zařízení, která fungují bez omezení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy