"Střelba se asi bude opakovat." Lidé začali tragédii v Ostravě využívat jako výhrůžku

ČTK ČTK
20. 12. 2019 10:24
Po tragické střelbě v budově Fakultní nemocnice Ostrava přibývají podobné výhrůžky. Policisté jich řešili už několik. V jednom případe dokonce pětašedesátiletý důchodce střelbou vyhrožoval lékařce oční ambulance ostravské nemocnice.
Střelba v Ostravě v minulém týdnu.
Střelba v Ostravě v minulém týdnu. | Foto: ČTK

Pětašedesátiletý senior lékařce na poliklinice fakultní nemocnice vyhrožoval, když mu oznámila, že mu kvůli špatného zraku nemůže vrátit řidičské oprávnění.

"Toto se seniorovi nelíbilo a klidným hlasem reagoval, že střelba se asi bude opakovat," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

Padesátiletý muž podobně postupoval na katastrálním úřadě v Ostravě, kde výhrůžkami znepokojil úřednici, která po muži žádala, aby si dal ověřit svůj podpis na úřední listině. To se muži ale nelíbilo. Vyhrožoval i škrcením a na závěr dodal: "Však víte, jak to bylo na té fakultce v Porubě".

Oba muže policisté zadrželi. Jednoho už kriminalisté obvinili z nebezpečného vyhrožování, za což mu hrozí roční vězení. Stejný trest hrozí i druhému muži.

Dvaačtyřicetiletý muž z Opavska před týdnem v nemocniční poliklinice bez varování začal střílet. Zastřelil šest lidí a další tři zranil. Sedmou obětí se s odstupem dvou dnů stala žena, která utrpěla těžké zranění a byla v kritickém stavu. 

 

Právě se děje

Další zprávy