reklama
 
 

Srazil v Ostravě cyklistku a nepomohl jí, žena zemřela

29. 4. 2012 12:18
Osmatřicetiletý řidič z místa nehody ujel, policie ho dopadla

Ostrava - Devětadvacetiletá cyklistka zemřela v sobotu večer v Ostravě po střetu s osobním automobilem. Osmatřicetiletý řidič z místa nehody ujel, aniž ženě poskytl pomoc. Policie ho dopadla. Za usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci mu hrozí až šest let vězení, řekla dnes ČTK ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Policie muži nemohla zadržet řidičský průkaz, protože ho neměl u sebe.

Nehoda se stala na rušné Plzeňské ulici krátce před 20:15. "Řidič se pravděpodobně choval neohleduplně, své chování na silnici nepřizpůsobil okolnostem a zjevně překročil v místě dovolenou rychlost 50 kilometrů za hodinu. Jel výrazně vyšší rychlostí, načež v levém jízdním pruhu narazil zezadu do jízdního kola," popsala průběh tragické nehody mluvčí. Dodala, že tělo ženy bylo po nárazu katapultováno.

Přestože svědci začali ženě okamžitě poskytovat první pomoc, mladá cyklistka po převozu do nemocnice zemřela. Ženě v důsledku utrpěných zranění selhaly základní životní funkce, uvedl Humpl. "Svědkové události začali postižené poskytovat laickou první pomoc a zahájili srdeční masáž," řekl. Dodal, že záchranáři po svém příjezdu zajistili dýchací cesty a pokračovali v nepřímé masáži srdce. I když se jim činnost srdce podařilo obnovit, žena, která utrpěla závažné poranění hlavy, v nemocnici zemřela.

Policistům při dopadení řidiče pomohla také registrační značka automobilu, která zůstala na místě střetu. Podle Holčákové řidič, který nebyl pod vlivem alkoholu, sice později na tísňovou linku nehodu oznámil, ale úplně z jiného místa.

autoři: Domácí, ČTK | 29. 4. 2012 12:18

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Moravskoslezský kraj

  reklama
  reklama
  reklama