Soudní znalkyně u soudu s Kramným: Netrpí žádnou sexuální deviací a není ani chorobně agresivní

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 9. 2015 15:46
Po dvouměsíční přestávce pokračuje soud s Petrem Kramným, který měl podle obžaloby zavraždit na dovolené v Egyptě svou manželku a dceru. Objevily se informace, že je obě zabil elektrický proud, Kramný to ale popírá. Hrozí mu až výjimečný trest. Soudní znalkyně z oboru sexuologie u soudu řekla, že Kramný netrpí žádnou sexuální deviací, není ani chorobně agresivní. Připustila ale, že na některé podněty reagoval pozitivně.
Petr Kramný u soudu.
Petr Kramný u soudu. | Foto: ČTK

Ostrava - Petr Kramný, obžalovaný z vraždy manželky a dcery na dovolené v Egyptě, zřejmě netrpí žádnou sexuální deviací.

Před Krajským soudem v Ostravě to řekla soudní znalkyně z oboru sexuologie Šárka Grussmannová. Podle ní není ani chorobně agresivní.

Připustila ale, že na některé podněty reagoval pozitivně. Soud se případem začal zabývat po dvouměsíční přestávce.

"Žádná sexuální deviace nebyla zjištěna. Nenavrhovala jsem žádná opatření," uvedla sexuoložka.

Kramného testovala na sérii podnětů, které by mohly prokazovat jeho sexuální agresivitu. "Reakce byly pozitivní, ale ne na všechny podněty sexuální agrese. Pozitivní byly některé z nich," řekla znalkyně na dotaz obhájkyně obžalovaného Jany Rejžkové.

Psycholožka: na vraždu jsem se neptala

Dnes před soudem vypovídala i psycholožka Blanka Čepická, která jako krizová interventka odletěla za Kramným do Egypta a dva dny mu tam poskytovala psychologickou pomoc. S Kramným absolvovala dva dlouhé rozhovory.

Během nich se vyvarovala otázek na to, zda za smrt dcery a manželky nese odpovědnost. "Nevnímala jsem to jako svůj úkol," řekla dnes u soudu.

Podle ní si Kramný některé detaily vybavoval, jiné naopak ne. "Tak to ale bývá. Zpočátku byl velmi neklidný, byl rád, že mluví česky. Všichni mluvili anglicky. Pomalu se uklidňoval," dodala.

Kramný se podle ní zajímal hodně o to, co jej čeká, až přijede domů. Například mu radila, aby nekomunikoval s médii. Radila mu i v tom, co má udělat s věcmi po ženě a dceři.

Rodinnou přítelkyni obvinění překvapilo

Výpověď soudu poskytla i rodinná přítelkyně Kramných. S rodinou ze Žiliny se Kramní často potkávali, navštěvovali se. Obě ženy navíc byly v kontaktu přes Facebook či Skype. S Kramným svědkyně mluvila přes telefon několik dnů po smrti Češek.

"Popisoval, jak je našel, jak jim bylo zle," uvedla. Věří, že muž své nejbližší nezavraždil. "Nevěřím, že by něco takového mohl udělat," řekla.

Obžalovaného zná jako introverta, který se nikdy moc do rozhovoru nezapojoval. Proto ji překvapilo, jak po celé události vystupoval v televizi. "V televizi jsem viděla úplně jiného pana Kramného, byl v takovém emotivním šoku. Povídal tolik vět a slov," řekla.

Kramného žena s dcerou zemřely koncem předloňského července v hotelu v Hurghadě, kde rodina trávila dovolenou.

Média původně spekulovala o tom, že ženy byly otráveny, posléze se objevily informace, že je možná zabil elektrický proud.

Moravskoslezští policisté Kramného obvinili z vraždy loni v únoru. Hrozí mu výjimečný trest.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 54 minutami

Závěť britského prince Philipa bude tajná dalších 90 let, rozhodl soud

Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná ještě nejméně 90 let, rozhodl dnes nejvyšší soud. Důvodem je ochrana "důstojnosti a postavení" královny, píše BBC News. Již více než století je v Británii zvykem, že po smrti vysoce postaveného člena královské rodiny jsou soudy požádány, aby zapečetily jejich závěti.

Philip, známý též jako vévoda z Edinburghu, byl s královnou ženatý více než 70 let. Brali se ještě předtím, než usedla na trůn. Vévoda zemřel ve věku 99 let letos v dubnu.

"Míra publicity, kterou by zveřejnění pravděpodobně přilákalo, by byla velmi rozsáhlá a zcela v rozporu s cílem zachovat důstojnost panovníka," uvedl v dnes zveřejněném verdiktu soudce Andrew McFarlane.

Stejným způsobem zapečetěných posledních vůlí členů britské monarchie existuje zhruba 30. Ve správě je má nejdéle sloužící soudce nejvyššího soudu se specializací na rodinné právo, jímž je právě teď Andrew McFarlane, vysvětluje BBC. Nejstarší ze závětí pochází od prince Františka z Tecku, mladšího bratra královny Mary, rozené Marie z Tecku. Nejnovější je závěť královny matky z roku 2002.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Futsalisté na MS podlehli Brazílii 0:4, s favoritem drželi krok jen poločas

Čeští futsaloví reprezentanti ve druhém utkání na mistrovství světa v Litvě podlehli favorizované Brazílii 0:4. Rekordní pětinásobní šampioni vstřelili všechny branky ve druhém poločase.

Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna nenavázali na úvodní vítězství 5:1 nad Panamou, třetí utkání ve skupině D sehrají v neděli proti Vietnamu, který má na kontě také tři body. "Kanárci" jsou po dvou kolech stoprocentní a mají jistý postup.

Čeští hráči v Klajpedě první půli drželi s Brazilci krok, i když gólmana Gerčáka dvakrát zachránila branková konstrukce. Šance si ale vytvořil i Neumannův tým, ty největší zahodili Seidler se Slováčkem.

Jihoameričané už po přestávce potvrdili roli jasného favorita. Mezi 23. a 24. minutou se dvakrát trefil Ferrao, nejlepší futsalista světa za poslední dva roky. Gerčáka poté překonali ještě kapitán Rodrigo a těsně před koncem Marlon. Češi tak s Brazílií prohráli i poosmé v historii.

Do osmifinále turnaje projdou dvě nejlepší mužstva z šesti skupin a čtyři nejlepší celky na třetích místech. Čeští futsalisté na světovém šampionátu startují počtvrté, nejlepším výsledkem Neumannova výběru je osmé místo z roku 2004.

Mistrovství světa ve futsalu v Litvě:

Skupina D:

Brazílie - Česko 4:0 (0:0)

Branky: 23. a 34. Ferrao, 26. Rodrigo, 20. Marlon.

Sestava Česka: Gerčák (Němec) - Záruba, Slováček, Koudelka, D. Drozd - Homola, Vokoun, P. Drozd, Křivánek, Rešetár, Seidler, Holý, Vnuk. Trenér: Neumann.

Panama - Vietnam 2:3 (2:2)

1. Brazílie 2 2 0 0 13:1 6
2. Česko 2 1 0 1 5:5 3
3. Vietnam 2 1 0 1 4:11 3
4. Panama 2 0 0 2 3:8 0

Skupina C:

Šalamounovy ostrovy - Portugalsko 0:7 (0:3), Thajsko - Maroko 1:1 (0:1).

1. Portugalsko 2 2 0 0 11:1 6
2. Maroko 2 1 1 0 7:1 4
3. Thajsko 2 0 1 1 2:5 1
4. Šalamounovy ostrovy 2 0 0 2 0:13 0

 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ozonová díra je letos větší než Antarktida, výrazně se zvětšila v posledním týdnu

Ozonová díra nad jižní polokoulí je letos větší než obvykle a rozměry už přesahuje velikost Antarktidy. Uvedla to dnes evropská agentura pro sledování atmosféry Copernicus, podle níž se díra v ochranné vrstvě atmosféry výrazně zvětšila v posledním týdnu.

"Sledujeme poměrně velkou a potenciálně i hlubokou ozonovou díru," sdělil ředitel agentury Vincent-Henri Peuch. Zvětšování ozonové díry podle něj letos začalo běžně, podobně jako loni, kdy se však změnila v jednu z nejdéle trvajících za dobu měření.

Ozonová vrstva chrání Zemi před rakovinotvorným ultrafialovým zářením ze Slunce. Nad Antarktidou se vytváří každoročně. Vědci nicméně doufají, že by mohla díky omezení škodlivých látek v nadcházejících desetiletích zcela zmizet. Situace se zlepšila díky Montrealskému protokolu z roku 1987, jenž prakticky zastavil výrobu látek, které ozonu škodí.

Odborníci tvrdí, že se ozonová vrstva začíná obnovovat, ale zároveň dodávají, že bude zřejmě trvat do 60. let tohoto století, než z atmosféry zmizí škodlivé látky, podotkla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy