Soudní znalkyně u soudu s Kramným: Netrpí žádnou sexuální deviací a není ani chorobně agresivní

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 9. 2015 15:46
Po dvouměsíční přestávce pokračuje soud s Petrem Kramným, který měl podle obžaloby zavraždit na dovolené v Egyptě svou manželku a dceru. Objevily se informace, že je obě zabil elektrický proud, Kramný to ale popírá. Hrozí mu až výjimečný trest. Soudní znalkyně z oboru sexuologie u soudu řekla, že Kramný netrpí žádnou sexuální deviací, není ani chorobně agresivní. Připustila ale, že na některé podněty reagoval pozitivně.
Petr Kramný u soudu.
Petr Kramný u soudu. | Foto: ČTK

Ostrava - Petr Kramný, obžalovaný z vraždy manželky a dcery na dovolené v Egyptě, zřejmě netrpí žádnou sexuální deviací.

Před Krajským soudem v Ostravě to řekla soudní znalkyně z oboru sexuologie Šárka Grussmannová. Podle ní není ani chorobně agresivní.

Připustila ale, že na některé podněty reagoval pozitivně. Soud se případem začal zabývat po dvouměsíční přestávce.

"Žádná sexuální deviace nebyla zjištěna. Nenavrhovala jsem žádná opatření," uvedla sexuoložka.

Kramného testovala na sérii podnětů, které by mohly prokazovat jeho sexuální agresivitu. "Reakce byly pozitivní, ale ne na všechny podněty sexuální agrese. Pozitivní byly některé z nich," řekla znalkyně na dotaz obhájkyně obžalovaného Jany Rejžkové.

Psycholožka: na vraždu jsem se neptala

Dnes před soudem vypovídala i psycholožka Blanka Čepická, která jako krizová interventka odletěla za Kramným do Egypta a dva dny mu tam poskytovala psychologickou pomoc. S Kramným absolvovala dva dlouhé rozhovory.

Během nich se vyvarovala otázek na to, zda za smrt dcery a manželky nese odpovědnost. "Nevnímala jsem to jako svůj úkol," řekla dnes u soudu.

Podle ní si Kramný některé detaily vybavoval, jiné naopak ne. "Tak to ale bývá. Zpočátku byl velmi neklidný, byl rád, že mluví česky. Všichni mluvili anglicky. Pomalu se uklidňoval," dodala.

Kramný se podle ní zajímal hodně o to, co jej čeká, až přijede domů. Například mu radila, aby nekomunikoval s médii. Radila mu i v tom, co má udělat s věcmi po ženě a dceři.

Rodinnou přítelkyni obvinění překvapilo

Výpověď soudu poskytla i rodinná přítelkyně Kramných. S rodinou ze Žiliny se Kramní často potkávali, navštěvovali se. Obě ženy navíc byly v kontaktu přes Facebook či Skype. S Kramným svědkyně mluvila přes telefon několik dnů po smrti Češek.

"Popisoval, jak je našel, jak jim bylo zle," uvedla. Věří, že muž své nejbližší nezavraždil. "Nevěřím, že by něco takového mohl udělat," řekla.

Obžalovaného zná jako introverta, který se nikdy moc do rozhovoru nezapojoval. Proto ji překvapilo, jak po celé události vystupoval v televizi. "V televizi jsem viděla úplně jiného pana Kramného, byl v takovém emotivním šoku. Povídal tolik vět a slov," řekla.

Kramného žena s dcerou zemřely koncem předloňského července v hotelu v Hurghadě, kde rodina trávila dovolenou.

Média původně spekulovala o tom, že ženy byly otráveny, posléze se objevily informace, že je možná zabil elektrický proud.

Moravskoslezští policisté Kramného obvinili z vraždy loni v únoru. Hrozí mu výjimečný trest.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výjimku z nošení roušek dostanou děti do 2 let a řidiči, kteří jsou v autě sami

Zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst, který platí od 19. března, se nově nebude vztahovat na děti do dvou let věku a řidiče, kteří jsou v motorovém vozidle sami. Na dnešním zasedání toto usnesení schválila vláda, informoval na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Podle ministra výjimka vznikla po konzultaci s odborníky. Poměrně dlouho se diskutovala smysluplnost nošení v roušky v takových případech, uvedl Vojtěch.

Zdroj: ČTK
Další zprávy