Soud s Kramným: Obhajoba dodala nový posudek. Přijde na řadu konfrontace znalců

ČTK ČTK
15. 9. 2015 14:51
Soudkyně odročila hlavní líčení v kauze Petra Kramného, který podle obžaloby předloni v Egyptě během dovolené zavraždil manželku a dceru. Obhajoba dodala nový posudek v oboru elektrotechniky, se kterým se všichni musí nejprve seznámit. Líčení bude pokračovat příští týden ve středu. Dorazí znovu také znalec obžaloby, aby soudu vyjasnil případné rozpory. Soudu stále chybí výpověď údajného milence zavražděné ženy, který k jednání už dvakrát nedorazil.
Petr Kramný
Petr Kramný | Foto: ČTK

Ostrava - Případ Petra Kramného, který podle obžaloby předloni v Egyptě během dovolené zavraždil manželku a dceru, bude Krajský soud v Ostravě projednávat zase příští týden. Soudkyně v úterý hlavní líčení odročila na příští středu.

Na tento den je například předvolán nový znalec obhajoby v oboru elektrotechniky. Tento posudek advokátka Kramného soudu předložila v úterý. Přijít by měl i původní znalec obžaloby v tomto oboru, který už vyslýchán byl. Hlavně proto, aby vysvětlil případné rozpory.

"Obhajoba dnes soudu předložila znalecký posudek v oboru elektrotechniky. S ním se musí nejdříve všichni seznámit," řekl mluvčí soudu Dalibor Zecha. I proto soudkyně případ odročila. Hlavní líčení bylo totiž naplánováno až do konce týdne. Dalším důvodem byl fakt, že soudkyně už přečetla všechny listinné důkazy. Celkem šlo o 16 svazků spisu čítajících několik tisíc stran.

Chybí výslech údajného milence zavražděné

Proces tak bude pokračovat ve středu. V ten den bude vypovídat žena, která trávila v době vraždy dovolenou ve stejném hotelu, ve středu bude vypovídat i již zmíněný expert na elektrotechniku.

"Zároveň jsme předvolali znovu znalce obžaloby, který už vypovídal. U soudu by mohl vyjasnit případné rozpory. Jde o běžnou praxi," vysvětlil Zecha okolnosti konfrontace znalců.

Zda to bude poslední znalec, ještě není jasné, obhájkyně totiž naznačila, že chce předvolat ještě další.

Soudu pak ještě chybí výslech muže slovenské národnosti. Údajný milenec zavražděné ženy k jednání už dvakrát nedorazil. Naposledy se omluvil minulý týden. Tvrdí, že má zdravotní problémy.

"Ještě nevíme, na kdy bude předvolán. Hledáme termín, který svědkovi s ohledem na jeho problémy bude vyhovovat," dodal Zecha.

 

Právě se děje

Další zprávy