Soud s Kramným: Obhajoba dodala nový posudek. Přijde na řadu konfrontace znalců

ČTK ČTK
15. 9. 2015 14:51
Soudkyně odročila hlavní líčení v kauze Petra Kramného, který podle obžaloby předloni v Egyptě během dovolené zavraždil manželku a dceru. Obhajoba dodala nový posudek v oboru elektrotechniky, se kterým se všichni musí nejprve seznámit. Líčení bude pokračovat příští týden ve středu. Dorazí znovu také znalec obžaloby, aby soudu vyjasnil případné rozpory. Soudu stále chybí výpověď údajného milence zavražděné ženy, který k jednání už dvakrát nedorazil.
Petr Kramný
Petr Kramný | Foto: ČTK

Ostrava - Případ Petra Kramného, který podle obžaloby předloni v Egyptě během dovolené zavraždil manželku a dceru, bude Krajský soud v Ostravě projednávat zase příští týden. Soudkyně v úterý hlavní líčení odročila na příští středu.

Na tento den je například předvolán nový znalec obhajoby v oboru elektrotechniky. Tento posudek advokátka Kramného soudu předložila v úterý. Přijít by měl i původní znalec obžaloby v tomto oboru, který už vyslýchán byl. Hlavně proto, aby vysvětlil případné rozpory.

"Obhajoba dnes soudu předložila znalecký posudek v oboru elektrotechniky. S ním se musí nejdříve všichni seznámit," řekl mluvčí soudu Dalibor Zecha. I proto soudkyně případ odročila. Hlavní líčení bylo totiž naplánováno až do konce týdne. Dalším důvodem byl fakt, že soudkyně už přečetla všechny listinné důkazy. Celkem šlo o 16 svazků spisu čítajících několik tisíc stran.

Chybí výslech údajného milence zavražděné

Proces tak bude pokračovat ve středu. V ten den bude vypovídat žena, která trávila v době vraždy dovolenou ve stejném hotelu, ve středu bude vypovídat i již zmíněný expert na elektrotechniku.

"Zároveň jsme předvolali znovu znalce obžaloby, který už vypovídal. U soudu by mohl vyjasnit případné rozpory. Jde o běžnou praxi," vysvětlil Zecha okolnosti konfrontace znalců.

Zda to bude poslední znalec, ještě není jasné, obhájkyně totiž naznačila, že chce předvolat ještě další.

Soudu pak ještě chybí výslech muže slovenské národnosti. Údajný milenec zavražděné ženy k jednání už dvakrát nedorazil. Naposledy se omluvil minulý týden. Tvrdí, že má zdravotní problémy.

"Ještě nevíme, na kdy bude předvolán. Hledáme termín, který svědkovi s ohledem na jeho problémy bude vyhovovat," dodal Zecha.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Závěť britského prince Philipa bude tajná dalších 90 let, rozhodl soud

Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná ještě nejméně 90 let, rozhodl dnes nejvyšší soud. Důvodem je ochrana "důstojnosti a postavení" královny, píše BBC News. Již více než století je v Británii zvykem, že po smrti vysoce postaveného člena královské rodiny jsou soudy požádány, aby zapečetily jejich závěti.

Philip, známý též jako vévoda z Edinburghu, byl s královnou ženatý více než 70 let. Brali se ještě předtím, než usedla na trůn. Vévoda zemřel ve věku 99 let letos v dubnu.

"Míra publicity, kterou by zveřejnění pravděpodobně přilákalo, by byla velmi rozsáhlá a zcela v rozporu s cílem zachovat důstojnost panovníka," uvedl v dnes zveřejněném verdiktu soudce Andrew McFarlane.

Stejným způsobem zapečetěných posledních vůlí členů britské monarchie existuje zhruba 30. Ve správě je má nejdéle sloužící soudce nejvyššího soudu se specializací na rodinné právo, jímž je právě teď Andrew McFarlane, vysvětluje BBC. Nejstarší ze závětí pochází od prince Františka z Tecku, mladšího bratra královny Mary, rozené Marie z Tecku. Nejnovější je závěť královny matky z roku 2002.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Futsalisté na MS podlehli Brazílii 0:4, s favoritem drželi krok jen poločas

Čeští futsaloví reprezentanti ve druhém utkání na mistrovství světa v Litvě podlehli favorizované Brazílii 0:4. Rekordní pětinásobní šampioni vstřelili všechny branky ve druhém poločase.

Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna nenavázali na úvodní vítězství 5:1 nad Panamou, třetí utkání ve skupině D sehrají v neděli proti Vietnamu, který má na kontě také tři body. "Kanárci" jsou po dvou kolech stoprocentní a mají jistý postup.

Čeští hráči v Klajpedě první půli drželi s Brazilci krok, i když gólmana Gerčáka dvakrát zachránila branková konstrukce. Šance si ale vytvořil i Neumannův tým, ty největší zahodili Seidler se Slováčkem.

Jihoameričané už po přestávce potvrdili roli jasného favorita. Mezi 23. a 24. minutou se dvakrát trefil Ferrao, nejlepší futsalista světa za poslední dva roky. Gerčáka poté překonali ještě kapitán Rodrigo a těsně před koncem Marlon. Češi tak s Brazílií prohráli i poosmé v historii.

Do osmifinále turnaje projdou dvě nejlepší mužstva z šesti skupin a čtyři nejlepší celky na třetích místech. Čeští futsalisté na světovém šampionátu startují počtvrté, nejlepším výsledkem Neumannova výběru je osmé místo z roku 2004.

Mistrovství světa ve futsalu v Litvě:

Skupina D:

Brazílie - Česko 4:0 (0:0)

Branky: 23. a 34. Ferrao, 26. Rodrigo, 20. Marlon.

Sestava Česka: Gerčák (Němec) - Záruba, Slováček, Koudelka, D. Drozd - Homola, Vokoun, P. Drozd, Křivánek, Rešetár, Seidler, Holý, Vnuk. Trenér: Neumann.

Panama - Vietnam 2:3 (2:2)

1. Brazílie 2 2 0 0 13:1 6
2. Česko 2 1 0 1 5:5 3
3. Vietnam 2 1 0 1 4:11 3
4. Panama 2 0 0 2 3:8 0

Skupina C:

Šalamounovy ostrovy - Portugalsko 0:7 (0:3), Thajsko - Maroko 1:1 (0:1).

1. Portugalsko 2 2 0 0 11:1 6
2. Maroko 2 1 1 0 7:1 4
3. Thajsko 2 0 1 1 2:5 1
4. Šalamounovy ostrovy 2 0 0 2 0:13 0

 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ozonová díra je letos větší než Antarktida, výrazně se zvětšila v posledním týdnu

Ozonová díra nad jižní polokoulí je letos větší než obvykle a rozměry už přesahuje velikost Antarktidy. Uvedla to dnes evropská agentura pro sledování atmosféry Copernicus, podle níž se díra v ochranné vrstvě atmosféry výrazně zvětšila v posledním týdnu.

"Sledujeme poměrně velkou a potenciálně i hlubokou ozonovou díru," sdělil ředitel agentury Vincent-Henri Peuch. Zvětšování ozonové díry podle něj letos začalo běžně, podobně jako loni, kdy se však změnila v jednu z nejdéle trvajících za dobu měření.

Ozonová vrstva chrání Zemi před rakovinotvorným ultrafialovým zářením ze Slunce. Nad Antarktidou se vytváří každoročně. Vědci nicméně doufají, že by mohla díky omezení škodlivých látek v nadcházejících desetiletích zcela zmizet. Situace se zlepšila díky Montrealskému protokolu z roku 1987, jenž prakticky zastavil výrobu látek, které ozonu škodí.

Odborníci tvrdí, že se ozonová vrstva začíná obnovovat, ale zároveň dodávají, že bude zřejmě trvat do 60. let tohoto století, než z atmosféry zmizí škodlivé látky, podotkla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy