Snowboardistu při nárazu nezachránila ani přilba. Zemřel na sjezdovce v Bílé

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 1. 2016 18:10
Snowboardista zemřel na sjezdovce v Bílé na Frýdecko-Místecku. Muž vyjel mimo trať a narazil zřejmě do zledovatělé hromady sněhu. Snowboardistovi nepomohla ani okamžitá první pomoc, kterou mu poskytli dva profesionální záchranáři, kteří v areálu také lyžovali. Muž měl podle záchranářů ochranné prvky a přilbu, ani ty ho neochránily před závažnými zraněními, kterým na místě podlehl.
Snowboardista vyjel mimo sjezdovku a narazil do pevné překážky. Svým zraněním na místě podlehl. (ilustrační foto)
Snowboardista vyjel mimo sjezdovku a narazil do pevné překážky. Svým zraněním na místě podlehl. (ilustrační foto) | Foto: Humlnet

Bílá - Snowboardista středního věku v pátek zemřel při sjíždění sjezdovky v lyžařském areálu v Bílé na Frýdecko-Místecku. Vyjel mimo trať a podle policie narazil do zledovatělé hromady sněhu.

Mlučí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl popsal, že po dopadu muž zůstal ležet v bezvědomí. "Protože byl v bezdeší, svědkové události zahájili nepřímou srdeční masáž. K laickým zachráncům se po krátké chvíli připojili také dva záchranáři, kteří sami lyžovali opodál, později další náhodně přítomný lékař a členové horské služby," uvedl Humpl.

Protože přistání vrtulníku na místě nebylo možné, pilot vysadil do svažitého terénu lékaře se záchranářem a odlétl dosednout na nejbližší možné místo.

Tým letecké záchranné služby pokračoval v resuscitačních pokusech zhruba půl hodiny. "Zasahující lékař zjistil, že pacient utrpěl poranění v oblasti hlavy, hrudníku a páteře. Veškerá snaha o záchranu byla neúspěšná a muž na místě podlehl svým zraněním," řekl Humpl.

"Muž utrpěl závažná zranění i přesto, že měl ochranné prvky a přilbu," doplnil náčelník beskydské horské služby Radim Pavlica.

Mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk řekl, že nehodou se policie začala zabývat. Děje se tak vždy při podobných událostech. "Policie to řeší. Zjišťujeme okolnosti a možnou míru zavinění," řekl mluvčí. Podle všech informací se ale v tomto případě jednalo o nešťastnou náhodu.

 

Právě se děje

Další zprávy