Snowboardistu při nárazu nezachránila ani přilba. Zemřel na sjezdovce v Bílé

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 1. 2016 18:10
Snowboardista zemřel na sjezdovce v Bílé na Frýdecko-Místecku. Muž vyjel mimo trať a narazil zřejmě do zledovatělé hromady sněhu. Snowboardistovi nepomohla ani okamžitá první pomoc, kterou mu poskytli dva profesionální záchranáři, kteří v areálu také lyžovali. Muž měl podle záchranářů ochranné prvky a přilbu, ani ty ho neochránily před závažnými zraněními, kterým na místě podlehl.
Snowboardista vyjel mimo sjezdovku a narazil do pevné překážky. Svým zraněním na místě podlehl. (ilustrační foto)
Snowboardista vyjel mimo sjezdovku a narazil do pevné překážky. Svým zraněním na místě podlehl. (ilustrační foto) | Foto: Humlnet

Bílá - Snowboardista středního věku v pátek zemřel při sjíždění sjezdovky v lyžařském areálu v Bílé na Frýdecko-Místecku. Vyjel mimo trať a podle policie narazil do zledovatělé hromady sněhu.

Mlučí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl popsal, že po dopadu muž zůstal ležet v bezvědomí. "Protože byl v bezdeší, svědkové události zahájili nepřímou srdeční masáž. K laickým zachráncům se po krátké chvíli připojili také dva záchranáři, kteří sami lyžovali opodál, později další náhodně přítomný lékař a členové horské služby," uvedl Humpl.

Protože přistání vrtulníku na místě nebylo možné, pilot vysadil do svažitého terénu lékaře se záchranářem a odlétl dosednout na nejbližší možné místo.

Tým letecké záchranné služby pokračoval v resuscitačních pokusech zhruba půl hodiny. "Zasahující lékař zjistil, že pacient utrpěl poranění v oblasti hlavy, hrudníku a páteře. Veškerá snaha o záchranu byla neúspěšná a muž na místě podlehl svým zraněním," řekl Humpl.

"Muž utrpěl závažná zranění i přesto, že měl ochranné prvky a přilbu," doplnil náčelník beskydské horské služby Radim Pavlica.

Mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk řekl, že nehodou se policie začala zabývat. Děje se tak vždy při podobných událostech. "Policie to řeší. Zjišťujeme okolnosti a možnou míru zavinění," řekl mluvčí. Podle všech informací se ale v tomto případě jednalo o nešťastnou náhodu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy