Smrt hokejového fanouška šetří policie. Muž údajně zemřel po konfliktu s ochrankou

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 10. 2019 19:26
Smrt fanouška havířovského hokejového klubu policie vyšetřuje jako ublížení na zdraví. Kriminalisté zatím nikoho neobvinili. Muž v sobotu utrpěl zranění mimo stadion, údajně po konfliktu s ochrankou. Policie to ale dosud nepotvrdila. Zraněný zemřel později v nemocnici. Jeho památku před středečním zápasem na havířovském stadionu uctili hráči i diváci.
Stadion v Havířově.
Stadion v Havířově. | Foto: Dalibor Sosna

Případ násilného konfliktu jednačtyřicetiletého fanouška a pravděpodobně člena ochranky si ve středu od karvinských kolegů převzali krajští kriminalisté. "Policisté budou nadále pokračovat v prověřování veškerých okolnosti týkajících se fyzického kontaktu dvou mužů. Jeden z nich měl utrpět zranění, kterým následně podlehl. Věc je prověřována pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví," řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská. Dodala, že policisté nyní čekají například na výsledky pitvy.

Příčiny konfliktu a ani to, zda se případ týká pracovníka bezpečnostní agentury, která zajišťovala pořádek na stadionu, policie komentovat nechce. Podle informací ČTK při konfliktu člen ochranky jednačtyřicetiletého muže udeřil a on upadl na zem. Při pádu utrpěl poranění hlavy, kterým později podlehl.

Nepřímo to potvrdil i prezident klubu Jaroslav Mrowiec. Oznámil, že klub změnil bezpečnostní službu. "Pro dnešní zápas jsme oslovili agenturu, která zajišťuje zápasy Vítkovic. Předpokládám, že se s ní domluvíme i na všech ostatních zápasech této sezony," uvedl.

Odmítl spekulace, že agenturu, která dosud zápasy hlídala, vlastnil. "Jsem spolumajitelem jiné bezpečnostní agentury. Ta ale nikdy naše zápasy nehlídala. Důvodem je možný střet zájmu," řekl. Osobně považuje událost za velkou tragédii, která klub zasáhla. Více se ale k případu s ohledem na policejní vyšetřování vyjadřovat nechtěl.

Tragickou smrt fanouška, který zemřel v době sobotního zápasu 18. kola Chance ligy s Frýdkem-Místkem v blízkosti stadionu, si vedení klubu, hráči i další příznivci připomenou dnes v 18:00 minutou ticha před zápasem s Litoměřicemi. V blízkosti stadionu vzniklo pietní místo, kam lidé nosí svíčky.

Událost je hojně komentována na sociálních sítí. Informaci sdílel na svém profilu i odchovanec havířovského hokeje a současný hráč americké NHL David Pastrňák.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy