Šestiletý chlapec napadl na ulici ženu klackem a chtěl po ní peníze

Domácí Domácí
11. 11. 2015 15:45
Teprve šestiletý chlapec napadl v Ostravě na ulici čtyřiapadesátiletou ženu. S klackem v ruce po ní chtěl peníze, když mu je odmítla vydat, několikrát ji klackem udeřil. K útoku došlo v Ostravě na konci letošního července, kdy měl chlapec prázdniny. Otřesená žena odhadla věk chlapce na zhruba 12 let, vyšetřovatelé ale nyní za pachatele označili teprve šestiletého chlapce, který nedlouho před útokem dokončil docházku do mateřské školy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia

Ostrava - Chlapec, který právě dokončil docházku do mateřské školy, napadl na ulici s klackem v ruce čtyřiapadesátiletou ženu. Věk pachatele překvapil i policii.

K útoku došlo v Ostravě na konci letošního července, kdy měl chlapec prázdniny. Po ženě vyžadoval peníze nejprve verbálně, poté co neuspěl, ženu několikrát udeřil klackem.

Žena mu ani poté žádné peníze nevydala. "Otřesená dorazila domů a svěřila se blízkému," uvedla vrchní komisařka Gabriela Holčáková. "Nejdříve policii informovat nechtěla, oznámení učinila až později."

Policisté zahájili pátrání po útočníkovi, jehož věk odhadla napadená žena na zhruba dvanáct let. Vyšetřování ale ukázalo na teprve šestiletého chlapce. "Kriminalisté se shodují, že obdobné případy jsou vskutku výjimečné," řekla Holčáková.

Malý útočník trestně stíhán nebude. "Vzhledem k věku podezřelé osoby je její trestní stíhání nepřípustné. Policejní komisařka podá podnět státnímu zástupci na vypracování návrhu na zahájení řízení o uložení opatření dítěti mladší 15 let," vysvětlila Holčáková.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

Další zprávy