reklama
 
 

Řidič sledoval mobil a zabil na přechodu dva lidi. Hrozí mu až deset let za mřížemi

11. 1. 2016 9:49
Policie obvinila z usmrcení z nedbalosti čtyřiačtyřicetiletého řidiče, který v neděli večer v Ostravě na přechodu srazil dva chodce. "Řidič se pravděpodobně nevěnoval řízení vozu, nesledoval situaci v provozu a nepřizpůsobil rychlost jízdy jiným okolnostem, které mohl předvídat," upřesnila mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Policie nyní hledá svědky nehody. Muž ve vězení může v případě odsouzení strávit až deset let.

Ostrava - Policie obvinila z usmrcení z nedbalosti čtyřiačtyřicetiletého řidiče, který v neděli večer v Ostravě na přechodu srazil dva chodce. Ve vězení může v případě odsouzení strávit až deset let. Oba chodci na místě zemřeli. Kriminalisté zjistili, že řidič těsně před nehodou sledoval mobilní telefon.

"Řidič se pravděpodobně nevěnoval řízení vozu, nesledoval situaci v provozu a nepřizpůsobil rychlost jízdy jiným okolnostem, které mohl předvídat," upřesnila mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Dodala, že v době nehody se muž údajně zadíval na mobilní telefon, který začal zvonit. "Proto odvrátil pohled, původně směřující před vozidlo, do interiéru auta. Pak přehlédl chodce přecházející po vyznačeném přechodu," dodala.

Nehoda se stala okolo 18:00 v centru Ostravy na Sokolské třídě. Dvaaosmdesátiletý muž a žena zatím nezjištěné totožnosti na místě zemřeli. "Oba utrpěli mnohočetná poranění, která byla smrtelná, a veškerá snaha o jejich záchranu se ukázala jako marná," popsal mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Policie nyní hledá svědky nehody. Obrátit by se měli na linku 158. Loni na silnicích Moravskoslezského kraje zemřelo 53 lidí. Letos už policejní statistiky evidují tři mrtvé.

autor: ČTK | 11. 1. 2016 9:49

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Moravskoslezský kraj

  reklama
  reklama
  reklama