Řidič sledoval mobil a zabil na přechodu dva lidi. Hrozí mu až deset let za mřížemi

ČTK ČTK
11. 1. 2016 9:49
Policie obvinila z usmrcení z nedbalosti čtyřiačtyřicetiletého řidiče, který v neděli večer v Ostravě na přechodu srazil dva chodce. "Řidič se pravděpodobně nevěnoval řízení vozu, nesledoval situaci v provozu a nepřizpůsobil rychlost jízdy jiným okolnostem, které mohl předvídat," upřesnila mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Policie nyní hledá svědky nehody. Muž ve vězení může v případě odsouzení strávit až deset let.
Za tragickou nehodu může řidičova nepozornost, když se nevěnoval řízení, ale mobilnímu telefonu. (Ilustrační foto)
Za tragickou nehodu může řidičova nepozornost, když se nevěnoval řízení, ale mobilnímu telefonu. (Ilustrační foto) | Foto: Kateřina Severová

Ostrava - Policie obvinila z usmrcení z nedbalosti čtyřiačtyřicetiletého řidiče, který v neděli večer v Ostravě na přechodu srazil dva chodce. Ve vězení může v případě odsouzení strávit až deset let. Oba chodci na místě zemřeli. Kriminalisté zjistili, že řidič těsně před nehodou sledoval mobilní telefon.

"Řidič se pravděpodobně nevěnoval řízení vozu, nesledoval situaci v provozu a nepřizpůsobil rychlost jízdy jiným okolnostem, které mohl předvídat," upřesnila mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Dodala, že v době nehody se muž údajně zadíval na mobilní telefon, který začal zvonit. "Proto odvrátil pohled, původně směřující před vozidlo, do interiéru auta. Pak přehlédl chodce přecházející po vyznačeném přechodu," dodala.

Nehoda se stala okolo 18:00 v centru Ostravy na Sokolské třídě. Dvaaosmdesátiletý muž a žena zatím nezjištěné totožnosti na místě zemřeli. "Oba utrpěli mnohočetná poranění, která byla smrtelná, a veškerá snaha o jejich záchranu se ukázala jako marná," popsal mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Policie nyní hledá svědky nehody. Obrátit by se měli na linku 158. Loni na silnicích Moravskoslezského kraje zemřelo 53 lidí. Letos už policejní statistiky evidují tři mrtvé.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Policie hledá svědka nehody se čtyřmi mrtvými na Pardubicku

Policie hledá svědka tragické srážky dodávky s kamionem, při níž v pátek odpoledne mezi Chvojencem a Holicemi na Pardubicku zemřeli čtyři lidé. Řidič dodávky zřejmě předjížděl jiné auto a v protisměru se čelně střetl s kamionem. Řidiče předjížděného auta nyní policie hledá.

Přihlásit se jí může na linku 158 nebo na telefonní číslo 725 871 031. Uvedla to mluvčí policie Lenka Vilímková. Letos je to zřejmě nehoda s nejvyšším počtem obětí.

Nehoda se stala na silnici I/35, která je hlavním tahem z východních Čech na Moravu. Dodávka jela od Holic ve směru na Chvojenec a Hradec Králové. Po srážce zahynuli v dodávce čtyři muži, další dva muži utrpěli zranění a záchranáři je převezli do nemocnice v Hradci Králové. Mezi mrtvými je i řidič dodávky. Řidiči kamionu se nic nestalo, alkohol ani požití drog u něj policisté nezjistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy