Řidič při couvání přejel důchodkyni. V Ostravě je to už třetí smrt chodce v letošním roce

ČTK ČTK
12. 1. 2016 16:32
Od začátku roku neuplynuly ani dva týdny a v Ostravě už pod koly aut zahynuli tři chodci. V úterý se stalo pro důchodkyni osudným, když ji řidič dodávky přehlédl při couvání. Dechová zkouška řidiče podle policistů vyloučila, že by byl pod vlivem alkoholu či drog. Nyní mu hrozí obvinění z usmrcení z nedbalosti. V neděli večer usmrtil řidič, který místo provozu sledoval mobilní telefon, dvojici, která šla po přechodu. Letos už policejní statistiky v Moravskoslezském kraji evidují čtyři mrtvé chodce. Tři z nich zemřeli v Ostravě.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Ostrava - Dodávka v úterý při couvání v Ostravě-Porubě srazila důchodkyni. "Šestaosmdesátiletá žena na místě zemřela," sdělila mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Jde už o třetího mrtvého chodce v Ostravě od začátku roku. V neděli řidič zabil najednou dva chodce na přechodu.

Úterní nehoda se stala ve 12:30 v Porubě. "Pětatřicetiletý řidič vozu Ford Transit ženu při couvání zřejmě přehlédl. Chodkyně utrpěla při střetu závažná zranění, kterým podlehla na místě," řekla mluvčí. Dechová zkouška podle ní vyloučila, že by řidič byl pod vlivem alkoholu či drog. Podezřelý je z usmrcení z nedbalosti.

Kriminalisté hledají svědky kolize. Hlásit se mohou prostřednictvím linky 158. Stejné telefonní číslo by měli vytočit lidé, kteří byli svědky nedělní nehody na Sokolské třídě. Čtyřiačtyřicetiletý řidič tam ve večerních hodinách srazil dva chodce. Z usmrcení z nedbalosti již byl obviněn, ve vězení může v případě odsouzení strávit až deset let. Oba chodci na místě zemřeli. Kriminalisté zjistili, že řidič těsně před nehodou sledoval mobilní telefon.

Nehoda se stala kolem 18:00 v centru Ostravy na Sokolské třídě. Dvaaosmdesátiletý muž a žena zatím nezjištěné totožnosti na místě zemřeli. "Oba utrpěli mnohočetná poranění, která byla smrtelná, a veškerá snaha o jejich záchranu se ukázala jako marná," upřesnil už dříve mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Loni na silnicích celého Moravskoslezského kraje zemřelo 53 lidí. Letos už policejní statistiky evidují čtyři mrtvé. Tři z nich zemřeli v Ostravě.

 

Právě se děje

Další zprávy