Případ unesené seniorky: Po obchodnících jde policie

Eliška Morochovičová
23. 10. 2012 11:52
Žena si nakonec trestní oznámení rozmyslela, policie přesto případ řeší
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Policie se bude zabývat případem dvou seniorek z Havířova, které na předváděcí akci obchodníci podezřelými praktikami přinutili podepsat nevýhodné úvěry.

Ženy popsaly, že na ně obchodníci plivali a uráželi je. Jednu z nich dokonce odvezli do Brna. Celý případ nyní řeší policie i Česká obchodní inspekce.

Mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková deníku Aktuálně.cz sdělila, že ženy se po zkušenosti s hrubými obchodníky obrátily na strážníky na místní policejní stanici.

"Nevěděly, co mají dělat, strážníci jim tedy poradili, ať podají oznámení," uvedla. To však na policii nikdy nedorazilo. "Ženy si trestní oznámení nakonec rozmyslely," dodala Viačková.

Policie se však případem přesto bude zabývat. Vyšetřování je nyní na počátku. "Budeme potřebovat především zanalyzovat místo, kde se ona předváděcí akce konala," popsala Viačková.

Předváděcí akce se konala na zámku na Opavsku. Dvě seniorky na ni vyrazily s přesvědčením, že si nic nekoupí. Jednu z nich, navíc vážně nemocnou, si však obchodníci vyhlédli hned po začátku akce a nalákali ji do auta, kterým ji následně odvezli až do Brna.

Obchodníci se původně snažili seniorce namluvit, že něco vyhrála. Z Brna se pak vrátila s hrnci, ovčími dekami a podepsaným nevýhodným úvěrem.

Když její kamarádka začala ženu hledat, vyslechla si mnoho vulgarismů a jeden z pořadatelů na ni měl dokonce plivnout.

Jednáním obchodníků se zabývá i Česká obchodní inspekce.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ústecký kraj pošle Vejprtům milion, zaměstnanci vybrali 70 tisíc korun

Radní Ústeckého kraje schválili na pomoc Vejprtům po tragickém požáru milion korun. Částku budou schvalovat v pondělí zastupitelé. Zaměstnanci krajského úřadu mezi sebou vybrali 70 tisíc korun, dnes je předají městu, ve kterém v neděli při požáru domu pro zdravotně postižené zemřelo osm mužů, 30 lidí záchranáři ošetřili. 

Milion korun z fondu pro mimořádné události má pomoci s likvidací následků požáru v domově Kavkaz. Objekt je podle statika nyní neobyvatelný, musí se vyměnit ohořelé části, vymalovat, uklidit. Lidé začnou s úklidem poté, co si dům prohlédne zástupce pojišťovny.

Ústecký kraj zajistil občanům města Vejprty, včetně klientů domova a jeho zaměstnanců psychosociální pomoc. Zástupci města mohou kontaktovat humanitární organizace, jejichž součástí jsou centra krizové intervence.

Další zprávy