Případ unesené seniorky: Po obchodnících jde policie

Eliška Morochovičová
23. 10. 2012 11:52
Žena si nakonec trestní oznámení rozmyslela, policie přesto případ řeší
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Policie se bude zabývat případem dvou seniorek z Havířova, které na předváděcí akci obchodníci podezřelými praktikami přinutili podepsat nevýhodné úvěry.

Ženy popsaly, že na ně obchodníci plivali a uráželi je. Jednu z nich dokonce odvezli do Brna. Celý případ nyní řeší policie i Česká obchodní inspekce.

Mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková deníku Aktuálně.cz sdělila, že ženy se po zkušenosti s hrubými obchodníky obrátily na strážníky na místní policejní stanici.

"Nevěděly, co mají dělat, strážníci jim tedy poradili, ať podají oznámení," uvedla. To však na policii nikdy nedorazilo. "Ženy si trestní oznámení nakonec rozmyslely," dodala Viačková.

Policie se však případem přesto bude zabývat. Vyšetřování je nyní na počátku. "Budeme potřebovat především zanalyzovat místo, kde se ona předváděcí akce konala," popsala Viačková.

Předváděcí akce se konala na zámku na Opavsku. Dvě seniorky na ni vyrazily s přesvědčením, že si nic nekoupí. Jednu z nich, navíc vážně nemocnou, si však obchodníci vyhlédli hned po začátku akce a nalákali ji do auta, kterým ji následně odvezli až do Brna.

Obchodníci se původně snažili seniorce namluvit, že něco vyhrála. Z Brna se pak vrátila s hrnci, ovčími dekami a podepsaným nevýhodným úvěrem.

Když její kamarádka začala ženu hledat, vyslechla si mnoho vulgarismů a jeden z pořadatelů na ni měl dokonce plivnout.

Jednáním obchodníků se zabývá i Česká obchodní inspekce.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 7 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy