Při otřesu v Dole ČSM na Karvinsku se zranili tři horníci, skončili v nemocnici

ČTK ČTK
4. 12. 2015 10:33
Tři horníci se v noci na pátek zranili při otřesu v podzemí Dolu ČSM na Karvinsku. Všichni skončili v nemocnici, nejsou ale v ohrožení života. Otřes se stal okolo 02:13. Muže zranila uvolněná hornina. Na místě nyní zasahují bánští záchranáři, kteří prozkoumávají zasaženou oblast. Otřesům, které ohrožují životy horníků pracujících i stovky metrů pod zemí, nelze podle odborníků zabránit. Jsou důsledkem těžby. Během letošního roku v podzemí OKD zemřeli čtyři lidé. Tři horníci nepřežili v srpnu výbuch metanu v černouhelném Dole Darkov. V lednu zemřel čtyřiačtyřicetiletý horník, když opravoval hydraulické zařízení dobývacího kombajnu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy