Při otřesu v Dole ČSM na Karvinsku se zranili tři horníci, skončili v nemocnici

ČTK ČTK
4. 12. 2015 10:33
Tři horníci se v noci na pátek zranili při otřesu v podzemí Dolu ČSM na Karvinsku. Všichni skončili v nemocnici, nejsou ale v ohrožení života. Otřes se stal okolo 02:13. Muže zranila uvolněná hornina. Na místě nyní zasahují bánští záchranáři, kteří prozkoumávají zasaženou oblast. Otřesům, které ohrožují životy horníků pracujících i stovky metrů pod zemí, nelze podle odborníků zabránit. Jsou důsledkem těžby. Během letošního roku v podzemí OKD zemřeli čtyři lidé. Tři horníci nepřežili v srpnu výbuch metanu v černouhelném Dole Darkov. V lednu zemřel čtyřiačtyřicetiletý horník, když opravoval hydraulické zařízení dobývacího kombajnu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy