Penzion v Písku na Frýdecko-Místecku celý shořel, škoda se odhaduje na 20 milionů

ČTK ČTK
14. 4. 2019 8:09
Déle než sedm hodin hasili hasiči rozsáhlý požár penzionu Hlušec v Písku na Frýdecko-Místecku u polských hranic. Oheň napáchal škodu odhadovanou na 20 milionů korun. Při požáru nikdo nebyl zraněn, ale penzion prakticky shořel. Příčiny požáru zatím nejsou známy.
V Písku na Frýdecko-Místecku shořel dřevěný penzion za 20 milionů | Video: HZS MSK

Hasiči se o požáru dozvěděli v sobotu v 19:25. Když přijeli na místo, v plamenech byla střecha dřevěné dvoupodlažní budovy o půdorysu přibližně 20 krát 40 metrů, hořelo i v podkroví a oheň se dál šířil. Lokalizovat požár se jim podařilo v neděli v 02:50.

"Hasiči k zásahu využili mimo jiné i vodu z blízkého bazénu. Zásah byl vzhledem k rozsahu a vysokým teplotám veden z vnější části objektu a z výškové techniky," řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák. Hasiči rovněž chránili okolní stavení, aby se na ně oheň nerozšířil. Nasadili šest vodních proudů. Na místě zasahovali jak profesionální, tak dobrovolní hasiči ze 12 jednotek.

V době požáru nebyli v penzionu ubytováni žádní hosté. Tři zaměstnanci jej stačili nezraněni opustit ještě před příjezdem hasičů.

Hasiči místo hlídají, likvidace požáru bude trvat ještě nejméně celé dopoledne. Požářiště zkontrolují termokamerou. Vyšetřovatelé pak začnou místo ohledávat a zjišťovat příčiny požáru.

Podle internetových stránek měl horský penzion kapacitu ubytování 21 lidí v sedmi stylových pokojích a také například vybavené školicí středisko pro pořádání konferencí. Byl postaven na starých základech, které byly zachovány stejně jako kamenné sklepní klenby z roku 1876. K penzionu patří obora, ve které hosté mohou krmit jeleny, muflony a daňky a která se také věnuje záchrannému chovu tetřeva hlušce.

 

Právě se děje

Další zprávy