reklama
 
 

Povodí Odry postaví v Bohumíně hráz za 300 milionů. Bude chránit před stoletou vodou

20. 11. 2016
Povodí Odry postaví ochrannou hráz, která má ochránit dvaadvacetitisícový Bohumín na Karvinsku před stoletou vodou. Má se začít stavět v září 2018, hotova má být v srpnu 2020 a bez DPH má stát 292 milionů korun.

Bohumín (Karvinsko) - Státní podnik Povodí Odry, který se stará o vodní toky a vodní díla na území Moravskoslezského a částečně i Olomouckého kraje, připravuje stavbu ochranné hráze, která má ochránit dvaadvacetitisícový Bohumín na Karvinsku před stoletou vodou.

Má se začít stavět v září 2018, hotova má být v srpnu 2020 a bez DPH má stát 292 milionů korun. Za Povodí Odry to řekla Kateřina Šreková.

Ochranná hráz bude stát u řeky Odry a u Orlovské stružky. Před vodou bude chránit zástavbu v místních částech Vrbice, Pudlov a Starý Bohumín. Chystané protipovodňové opatření má několik částí. Pavla Holečková z investičního odboru Povodí Odry uvedla, že kromě výstavby hráze dlouhé 2,8 kilometru zahrnuje i stavbu 200 metrů dlouhé protipovodňové ochranné zdi, rekonstrukce mostů a přeložky inženýrských sítí.

"Letos jsme zahájili majetkoprávní vypořádání s majiteli dotčených pozemků a k současnému okamžiku je vykoupena převážná většina potřebných pozemků v celkové hodnotě zhruba 20 milionů korun," uvedl obchodní ředitel Povodí Odry Čestmír Vlček.

Většinu částky zaplatil podnik, po čtyřech milionech korun přispěly Moravskoslezský kraj a město Bohumín. "K dokončení majetkoprávní přípravy stavby zbývá v příštím roce vykoupit majetek v hodnotě zhruba dvou milionů korun. V současné době podnik požádal o vydání územního rozhodnutí," uvedl Vlček.

autor: ČTK | 20. 11. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Moravskoslezský kraj

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama