18. 8. 2014 10:18
Čtyřiadvacetiletý muž vyhrožoval bombou, v tašce však měl pouze kámen. V době zatčení se chystal na další loupež.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Frýdek-Místek - Policie zadržela muže, který s dámskou parukou na hlavě počátkem července přepadl banku ve Frýdku-Místku.

Osudnou se mu stala právě paruka, která jej měla maskovat a dopadení zabránit. Policisty na podezřelého upozornili lidé, kteří si všimli, jak s parukou manipuluje. Čtyřiadvacetiletý muž se totiž v době zatčení chystal na další loupež, opět s parukou, řekl mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk.

Mladík do banky vešel jako běžný klient. Vzal si pořadové číslo a čekal, až přijde na řadu. Pak přistoupil k přepážce, položil na pult igelitovou tašku a dopis. Beze slova pak banku opustil. V dopise uvedl, že pokud mu na určené místo nebudou doručeny peníze, bomba v tašce vybuchne.

Pracovnice ihned kontaktovala policii. Budovu policisté evakuovali a přivolali pyrotechniky. Ti zjistili, že v tašce není výbušný systém, ale jen kámen.

Kriminalisté vyhlásili po lupiči pátrání. Dostali několik tipů, které prověřili. Poslední se projevil jako správný. "Obdrželi jsme anonymní oznámení, že v obci Baška se údajně pohybuje mladík, a dokonce manipuluje s parukou. Toto sdělení spustilo lavinu opatření, na jejichž konci byl zadržený podezřelý mladík," uvedl Starzyk.

Zadržený se k loupeži v bance přiznal a navíc uvedl, že se zrovna chystal na další loupež. "Čtyřiadvacetiletý muž z Frýdku-Místku tak chtěl řešit svou nepříznivou finanční situaci. Obviněn byl z loupeže, ve vězení může strávit až deset let," dodal mluvčí.