Policie zatkla dvanáct rowdies po zápasu v Ostravě

ČTK ČTK
21. 4. 2013 10:01
Mezi zajištěnými jsou příznivci pražské Sparty i Baníku
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Eduard Erben

Ostrava - V souvislosti s fotbalovým utkáním mezi Baníkem Ostrava a Spartou Praha, které se v sobotu večer hrálo v Ostravě, zajistila policie 12 lidí. Jsou podezřelí z přestupků i trestných činů, mimo jiné z narušování pořádku, poškozování majetku i ublížení na zdraví.

Mezi zajištěnými jsou příznivci obou fotbalových klubů. ČTK to řekl moravskoslezský policejní ředitel Tomáš Kužel. Zraněno bylo několik lidí, zasahovat musela i záchranná zdravotnická služba.

První incident se stal už v sobotu kolem 16.00 na vlakovém nádraží v Hranicích na Přerovsku, kde se příznivci Sparty poprali mezi sebou. Poničili také vagon, ve kterém jeli. Policie tam zajistila dva chuligány.

Potyčky se odehrály i během zápasu na stadionu v Ostravě. Příznivci Sparty tam odpalovali pyrotechniku a střetli se s pořadateli. Policejní ředitel řekl, že po utkání na sebe příslušníci obou fotbalových táborů házeli kameny nebo kusy dřeva.

"Jednalo se o jedno z největších bezpečnostních opatření za poslední roky. Zúčastnily se ho speciální policejní jednotky z Ústí nad Labem, Prahy, Olomouce nebo Brna. Dohromady při akci zasahovalo téměř 500 policistů," řekl Kužel.

 

Právě se děje

Další zprávy