Devítiletou dívku z Frýdecko-Místecka policie vypátrala v Praze

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 7. 2016 9:07
Devítiletá dívka z Frýdecko-Místecka, kterou hledala policie, byla v úterý krátce před půlnocí vypátrána v Praze-Zbraslavi. Dívku 19. července vyzvedla u rodinné známé v Prodašicích na Mladoboleslavsku její pravděpodobně psychicky nemocná matka a odvezla ji neznámo kam. Policie po dívce v pondělí vyhlásila pátrání. Osmačtyřicetiletou ženu nakonec zadrželi policisté. "Dítě je v pořádku," řekla policejní mluvčí Lenka Sikorová. Žena se s pohřešovanou dívkou podle mluvčí pohybovala po Praze. "Dívka byla v pořádku, bez zjevného zranění, předána pracovníkům orgánu sociálně-právní ochrany dětí," uvedla Sikorová.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

před 48 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy