Policie odhalila muže, kteří pěstovali a prodávali marihuanu. Mohli si přijít až na 8 milionů korun

ČTK ČTK
27. 7. 2016 11:14
Moravskoslezská a pražská policie zadržely pětici mužů, která pěstovala marihuanu ve velkokapacitních stanech. Prodejem drogy si mohli podle odhadu vydělat až osm milionů korun. Muži marihuanu prodávali nejen v Praze, severních Čechách a Moravskoslezském kraji, ale také v Polsku. Pěstovali kvalitní marihuanu, která měla vysoký obsah THC. Policie při zásahu zajistila nejen stany k pěstování, ale i již usušenou rostlinu, hašiš nebo Fénixovy slzy.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Policie ČR

Ostrava - Až osm milionů korun si výrobou a prodejem marihuany mohla vydělat skupina pěti mužů ve věku od 25 do 56 let z Bruntálska a Šumperska, kterou koncem června zadržela moravskoslezská a pražská zásahová jednotka. Muži marihuanu pěstovali ve velkokapacitních stanech od počátku roku 2014. "Výrobky z marihuany prodávali nejen v hlavním městě, severních Čechách a Moravskoslezském kraji, ale také v Polsku," upřesnil náměstek moravskoslezského ředitele pro službu kriminální policie a vyšetřování Radim Wita.

Podle něj muži pěstovali kvalitní marihuanu s vysokým obsahem THC. "Bylo provedeno několik prohlídek domovních a prohlídek jiných prostor. Při těchto prohlídkách se podařilo zajistit několik velkokapacitních stanů pro pěstování marihuany. Pět hydroponních strojů pro hydroponní pěstování marihuany a také na 500 rostlin marihuany těsně před sklizní," řekl Wita. Policie zajistila i zhruba jeden kilogram sušiny marihuany připravené k distribuci a další výrobky, jako jsou hašiš a Fénixovy slzy, tedy tinkturu s obsahem vysokého množství THC.

Wita uvedl, že z jednoho pěstebního cyklu marihuany, který trvá zhruba tři měsíce, si skupina mohla vydělat prodejem marihuany přibližně 800 tisíc korun. "Z té zajištěné marihuany, která byla těsně před sklizní, se naším znaleckým zkoumáním podařilo zjistit, že by bylo možno získat až 14,5 kilogramu sušiny. To znamená v hodnotě nějakých 1,4 milionu korun," podotkl Wita.

K pěstování drog muži využívali například opuštěné chaty i bývalý penzion. "Stany byly umístěny uvnitř nepoužívaných objektů, jejichž majitelem byl jeden z těch pachatelů. Celá organizace fungovala tak, že jeden z těch pachatelů právě poskytoval prostory k pěstování, zbylí pachatelé se zabývali vlastním pěstováním marihuany, další se potom staral o distribuci, případně výrobu následných výrobků," upřesnil Wita.

Muži jsou stíháni vazebně a byli obviněni z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Hrozí jim až dvanáctileté vězení. V minulosti za obdobnou trestnou činnost nebyli trestáni, někteří byli i zaměstnáni.

 

Právě se děje

Další zprávy