Policie obvinila muže z Ostravy z vraždy manželky a tchyně. Hrozí mu výjimečný trest

ČTK ČTK
18. 4. 2018 16:45
Policie obvinila jednašedesátiletého muže z Ostravy z dvojnásobné vraždy. Podle kriminalistů v pondělí ráno zabil dvě ženy narozené v letech 1936 a 1960, se kterými obýval dům. Server blesk.cz napsal, že zavražděnými jsou manželka obviněného a jeho tchyně, přičemž mladší z žen byla poslední roky upoutaná na invalidní vozík. "Nešlo o krvavou vraždu. Prvotně se to jeví jako udušení. Muž svého činu lituje," uvedl pro portál státní zástupce David Bartoš. Soud poslal muže do vazby. "Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest," doplnila policejní mluvčí Soňa Štětínská..
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 23 minutami

ČSÚ: Důvěra v ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla

Důvěra v českou ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla. Souhrnný indikátor důvěry se snížil proti prosinci o 1,3 bodu na 87,3 bodu. Klesla důvěra u podnikatelů, ještě výrazněji se snížila u spotřebitelů. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad.

"Začátek roku se nesl ve znamení poklesu důvěry ve všech sledovaných odvětvích ekonomiky. Podnikatelé napříč odvětvími negativně hodnotí svoji ekonomickou situaci nebo stávající poptávku," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst. "Již tak velké obavy spotřebitelů ze zvýšení nezaměstnanosti dále rostly, ruku v ruce s obavami ze zhoršení celkové ekonomické situace," dodal.

Indikátor důvěry podnikatelů se proti prosinci snížil o 0,7 bodu na 87,1 bodu, u spotřebitelů klesl o 3,5 bodu na 88,5 bodu. Údaje za prosinec se změnily spolu s tím, jak ČSÚ v lednu čísla pravidelně přepočítává.

Zdroj: ČTK
Další zprávy