reklama
 
 

Dva dealeři v Ostravě rozprodali 5 kg heroinu, jsou ve vazbě

29. 8. 2014 15:27
Prodejem narkotik údajně vydělali přes 1,4 milionu korun. Drogu nakupovali v Praze.

Ostrava - Moravskoslezští policisté dopadli dva dealery drog. Muž a žena v Ostravě a okolí podle policie rozprodali víc než pět kilogramů heroinu v hodnotě kolem pěti milionů korun.

Prodejem narkotik údajně vydělali přes 1,4 milionu korun. Drogu nakupovali v Praze. Kriminalisté zjišťují další okolnosti a nevylučují obvinění dalších lidí,  řekl zástupce moravskoslezského policejního ředitele Radim Wita.

Dvaačtyřicetiletý muž a o sedm let mladší žena spolu žijí. Oba mají bohatou trestní minulost. Obviněný byl odsouzen čtrnáctkrát, jeho partnerka dvakrát. Dosud to ale vždy bylo za majetkovou trestnou činnost. S drogami, které sami neužívali, přišli do styku poprvé, uvedl Wita.

"Případ je výjimečný. Nejen množstvím prodané drogy. Také tím, že se jednalo o heroin. Nejužívanější drogou v Ostravě dál zůstává pervitin," řekl Wita. Pár si pro heroin dojížděl do Prahy průběžně od roku 2011. Heroin pak prodávali hlavně ve svém bydlišti.

Narkomani k nim docházeli. Zvonili na bytový zvonek či je kontaktovali mobilem. "Samotné předání pak probíhalo nejčastěji přes okno bytu. V některých případech zákazníkům předali klíče a vpustili je do domu," řekl.

Oba skončili ve vazbě. Muži hrozí až dvanáct let vězení, ženě pět. "Při domovní prohlídce jsme našli 80 dávek připravených k distribuci a dalších 20 gramů heroinu, který se měl teprve dávkovat," uvedl Wita.

Vyšetřování případu bylo podle něj velmi náročné, hlavně s ohledem na kriminální minulost obviněného dealera. "Zná velmi dobře metody a formy policejní práce. Dokázali se chovat velmi konspirativně," řekl.

autor: ČTK | 29. 8. 2014 15:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Moravskoslezský kraj

  reklama
  reklama
  reklama