Důchodci naslibovali opravu hrobky, vylákali z něj 1,6 milionu korun

ČTK ČTK
19. 1. 2016 10:03
Skupina pěti mužů vydírala a podvedla pětaosmdesátiletého muže z Frýdku-Místku. Skupina pachatelů pod záminkou opravy hrobky z důchodce od poloviny roku 2014 vylákala 1,6 milionu korun. Podvedený senior se obrátil na policii teprve koncem loňského roku. Dva lidé, podle policie hlavní organizátoři, skončili ve vazbě. Zbylí pachatelé jsou stíháni na svobodě. Obviněným mužům hrozí za podvod a vydírání až osmileté vězení.
Pachatelé mohou za mřížemi strávit až osm let. (Ilustrační foto)
Pachatelé mohou za mřížemi strávit až osm let. (Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Ostrava - Kriminalisté odhalili skupinu pěti mužů, kteří údajně podvedli a vydírali pětasedmdesátiletého seniora z Frýdku-Místku. "Od muže vylákali celkem 1,6 milionu korun," upřesnil policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Skupina mužů ve věku od 34 do 55 let se na seniora zaměřila v polovině roku 2014. Muži přislíbili opravu hrobky.

"Od té doby muže opakovaně navštěvovali, podváděli a vydírali pod různými smyšlenými záminkami. Jednalo se zejména o údajné provádění oprav a atestací jeho hrobky. Zašli až tak daleko, že když poškozený muž již nechtěl dále platit, hrozili mu smyšleným zatčením. Za tímto účelem se jeden ze spolupachatelů dokonce vydával za kriminalistu," informoval Starzyk.

Dodal, že podvedený senior se obrátil na policii teprve koncem loňského roku. "Poté vzaly věci rychlý spád. Při další návštěvě podvodníků už na ně nečekal jen bezmocný důchodce, nýbrž tým policistů Zásahové jednotky Ostrava. Postupným šetřením pak byla trestná činnost všem pěti pachatelům prokázána," řekl Starzyk.

Dva lidé, podle policie hlavní organizátoři, skončili ve vazbě. Zbylí pachatelé jsou stíháni na svobodě. Obviněným mužům hrozí za podvod a vydírání až osmileté vězení.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Skotsko bude za pár let nezávislé a v Evropské unii, řekla Sturgeonová

Skotsko bude za pár let nezávislou zemí a zároveň členským státem Evropské unie, je přesvědčena skotská první ministryně Nicola Sturgeonová. Řekla to ve středu na tiskové konferenci v Berlíně. Šéfka separatistické Skotské národní strany (SNP) také dala najevo vážné pochybnosti, zda britský premiér Boris Johnson najde v otázce brexitu kompromis, který by vyhovoval Bruselu i parlamentu v Londýně. V příštích měsících Sturgeonová očekává předčasné volby.

"Riziko, že Británie opustí Evropskou unii bez dohody, je stále velké. Poškodilo by to naši ekonomiku a naše občany, a já udělám všechno pro to, abych tomu zabránila," uvedla Sturgeonová. Zdůraznila přitom, že si velká většina Skotů brexit nepřála. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy