Důchodci naslibovali opravu hrobky, vylákali z něj 1,6 milionu korun

ČTK ČTK
19. 1. 2016 10:03
Skupina pěti mužů vydírala a podvedla pětaosmdesátiletého muže z Frýdku-Místku. Skupina pachatelů pod záminkou opravy hrobky z důchodce od poloviny roku 2014 vylákala 1,6 milionu korun. Podvedený senior se obrátil na policii teprve koncem loňského roku. Dva lidé, podle policie hlavní organizátoři, skončili ve vazbě. Zbylí pachatelé jsou stíháni na svobodě. Obviněným mužům hrozí za podvod a vydírání až osmileté vězení.
Pachatelé mohou za mřížemi strávit až osm let. (Ilustrační foto)
Pachatelé mohou za mřížemi strávit až osm let. (Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Ostrava - Kriminalisté odhalili skupinu pěti mužů, kteří údajně podvedli a vydírali pětasedmdesátiletého seniora z Frýdku-Místku. "Od muže vylákali celkem 1,6 milionu korun," upřesnil policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Skupina mužů ve věku od 34 do 55 let se na seniora zaměřila v polovině roku 2014. Muži přislíbili opravu hrobky.

"Od té doby muže opakovaně navštěvovali, podváděli a vydírali pod různými smyšlenými záminkami. Jednalo se zejména o údajné provádění oprav a atestací jeho hrobky. Zašli až tak daleko, že když poškozený muž již nechtěl dále platit, hrozili mu smyšleným zatčením. Za tímto účelem se jeden ze spolupachatelů dokonce vydával za kriminalistu," informoval Starzyk.

Dodal, že podvedený senior se obrátil na policii teprve koncem loňského roku. "Poté vzaly věci rychlý spád. Při další návštěvě podvodníků už na ně nečekal jen bezmocný důchodce, nýbrž tým policistů Zásahové jednotky Ostrava. Postupným šetřením pak byla trestná činnost všem pěti pachatelům prokázána," řekl Starzyk.

Dva lidé, podle policie hlavní organizátoři, skončili ve vazbě. Zbylí pachatelé jsou stíháni na svobodě. Obviněným mužům hrozí za podvod a vydírání až osmileté vězení.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů vyhráli v Nižním Novgorodu

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů zvládli zápas o druhé místo v tabulce skupiny C a v Nižním Novgorodu vyhráli 82:73. Středočeský celek zvítězil počtvrté z dosavadních pěti kol, jeho jedinou ztrátou je porážka s úřadujícími vicemistry z Tenerife.

Nymburk i domácí vstoupili do zápasu se shodnou bilancí tři výhry a jedna porážka, kterou oběma dnešním soupeřům připravilo Tenerife. Středočeši s vítězem Ligy mistrů z roku 2017 v minulém kole prohráli 68:78, Nižnij Novgorod španělskému celku podlehl 67:81.

před 47 minutami

Rusko vyplatilo členkám Pussy Riot odškodnění za nezákonné věznění

Rusko vyplatilo třem členkám známé punkové skupiny Pussy Riot částku 37 tisíc eur (950 tisíc korun), o které loni v prosinci rozhodl Evropský soud pro lidská práva (ESLP). Novinářům to v Moskvě oznámil člen skupiny Pjotr Verzilov. Ruské soudy podle ESLP porušily práva odsouzených a evropské úmluvy při verdiktu o skandálním koncertu v moskevském chrámu v roce 2012.

Pět členek Pussy Riot tehdy uspořádalo v moskevském chrámu Krista Spasitele punkovou modlitbu na protest proti podpoře církve Vladimiru Putinovi před prezidentskými volbami v březnu 2012. Tři účastnice moskevský soud poslal na dva roky za mříže. Jekatěrině Samucevičové později trest změnil na podmínku. Marija Aljochinová a Naděžda Tolokonnikovová vyšly na svobodu v březnu 2014 na amnestii v době, kdy jim do odpykání celého trestu zbývalo čtvrt roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy