Patnáctiletá školačka se v Ostravě opila při vyučování. S téměř dvěma promile skončila v nemocnici

14. 3. 2016 15:44
Žákyně osmé třídy základní školy v Ostravě se opila při vyučování. Orientační dechová zkouška u dívky ukázala hodnotu 1,7 promile alkoholu v dechu. Dívka se opíjela se třemi svými spolužáky, ti však nenadýchali více než 0,4 promile. Opilé dívce se během vyučování udělalo nevolno, učitelka si všimla, že je něco v nepořádku a zavolala policii. Poté ji převezli do nemocnice a případem se začala zabývat policie.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Ostrava - Patnáctiletá školačka se v Ostravě při vyučování opila. Podle dechové zkoušky měla v krvi téměř dvě promile. Dívka, která alkohol pila se třemi spolužáky, skončila v nemocnici. "Případ řeší ostravská policie," potvrdila její mluvčí Gabriela Holčáková.

Podle policistů čtyři školáci ve věku 14 a 15 let, dívka a tři chlapci, popíjeli alkohol v pátek před vyučováním. Dívka pak ještě během dopoledne. Ve vyučování se jí udělalo nevolno a odešla na toaletu. Krátce na to učitelka vše oznámila policistům. Ti případ začali vyšetřovat, ještě ale nestanovili právní kvalifikaci. Může jít jak o zločin, tak o přestupek.

"Orientační dechová zkouška žákyně osmé třídy vykázala hodnotu přesahující 1,7 promile, orientační dechové zkoušky tří dalších žáků ve věku 15 a 14 let pak vykázaly rovněž pozitivní hodnoty v rozmezí zhruba od 0,2 do 0,4 promile," doplnila mluvčí. Dodala, že dívka skončila v péči lékařů.