Padesátku lidí rušících noční klid přijelo uklidňovat podle svědka přes sto policistů

ČTK ČTK
20. 7. 2020 14:04
Speciální pořádková jednotka i policisté z obvodního oddělení zasahovali v sobotu v noci před pivnicí v Ostravě-Jihu, kde asi 50 lidí rušilo noční klid. Po příjezdu policie se lidé postupně rozešli. Nikdo nebyl zraněn ani zadržen a nevznikly žádné škody na majetku. V pondělí to řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.
Foto: ČTK

Oznámení o události policie dostala po 23:00. "Těm lidem se nelíbilo, že se pivnice zavřela a museli ji opustit," řekla Viačková. Omezení otvírací doby restaurací v celém Moravskoslezském kraji vyhlásili v pátek hygienici. Jde o jedno z mimořádných opatření, která hygienici zdůvodnili epidemiologickou situací. Na událost upozornil magazín Patriot.

Jeden ze svědků magazínu Patriot řekl, že u restaurace napočítal 27 policejních aut. "Přijeli těžkooděnci, policisté se psy, městští strážníci. Bylo tu přes sto policistů," uvedl svědek.

Policie podle Viačkové dostala oznámení, že se na místě pohybuje zhruba 50 lidí a dělají výtržnosti, proto na místo vyslala adekvátní počet policistů. Jejich počet neuvedla. "Při takovémto typu události se na místo prioritně posílají policisté, kteří jsou na tyto zásahy vycvičeni," řekla mluvčí.

 

Právě se děje

Další zprávy