Otrava v Egyptě: Policie chce v hotelu zkontrolovat rozvody

Domácí Domácí
14. 5. 2014 17:08
Moravskoslezští kriminalisté se chtějí vrátit na místo činu, aby mohli případ uzavřít. Z dvojnásobné vraždy obvinili otce rodiny, ten je nyní ve vazbě.
Foto: ČTK

Ostrava - Moravskoslezští policisté, kteří vyšetřují loňskou smrt matky a její osmileté dcery v egyptské Hurghadě, se chtějí vrátit na místo činu. Plánují důkladně prozkoumat hotelový pokoj a rozvody elektřiny v celé budově.

Výsledky by měly potvrdit současnou vyšetřovací verzi, podle které stojí za smrtí obou Češek otec rodiny Petr K. Policie ho proto obvinila z dvojnásobné vraždy, zabít je měl elektrickým proudem. Deníku to řekl státní zástupce Vít Legerský.

Kriminalisté potřebují doplnit důkazy vyšetřovací verze, aby mohli celý případ uzavřít. Kromě průzkumu pokoje a hotelu chtějí vyslechnout také místní techniky, kteří se starají o hotelovou elektrickou síť, plánují také další měření a zkoumání.

Rozhodnutí určitě nepadne v nejbližších týdnech, bavme se spíše o měsících.

Vít Legerský

Podle Legerského už proto policie před několika týdny poslala žádost o právní pomoc, odpověď zatím nepřišla. "Bez souhlasu egyptské strany nemůžeme nic dělat. Nezbývá nám než čekat," řekl Legerský. Není podle něj pravděpodobné, že by Egypťané právní pomoc odmítli, nelze ale zároveň odhadnout, kdy se rozhodnou.

V Egyptě hrozí trest smrti

Ani poté však nebude zcela jasné, jak by vyšetřování přímo na místě probíhalo. „Asi by pro nás bylo jednodušší, kdybychom si to všechno udělali sami. Odpadly by překlady a podobně. Ale není jisté, zda by s tím Egypťané souhlasili. Mohou to také provést sami a my bychom u toho jen byli. Uvidíme," vysvětlil Legerský.

Hotel, ve kterém k celé tragédii došlo.
Hotel, ve kterém k celé tragédii došlo. | Foto: Repro TitanicPalace.com

Státní zástupce také vyloučil, že by s kriminalisty do Egypta odcestoval i Petr K. "Neumím si to představit," řekl Legerský. Egyptská policie vyšetřování celého případu uzavřela již před několika měsíci a Petru K. umožnila odletět do České republiky. Případ by ale podle Deníku mohla znovu otevřít, a to zejména poté, co muže česká policie obvinila z dvojnásobné vraždy. V takovém případě by mu v Egyptě hrozilo zatčení a soud, který by mohl skončit i trestem smrti.

Podle Legerského bude vyšetřování trvat ještě několik měsíců. "Rozhodnutí určitě nepadne v nejbližších týdnech, bavme se spíše o měsících," uzavřel Legerský.

Otec vinu odmítá

Matka s dcerou zemřely loni v červenci v hotelovém pokoji v Egyptě, kde byla rodina na dovolené. Petr K. nejdříve tvrdil, že měli všichni tři žaludeční potíže. Ředitel tamní nemocnice později prohlásil, že Češky měly rozleptané žaludky silným jedem. Egyptské úřady nechtěly Petra K. tři měsíce pustit ze země, do Česka se vrátil až na konci října.

Letos v únoru ho pak česká policie na základě vlastního vyšetřování obvinila a soud ho poslal do vazby. Proti té si Petr K. podal stížnost, u soudu však neuspěl. Státní zástupce v březnu potvrdil, že obě Češky zabil elektrický proud. Muž vinu od začátku odmítá.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy