Ostrava chystá areál pro in-line bruslení za 65 milionů

ČTK ČTK
12. 6. 2013 12:07
Areál budou moci využívat profesionálové i veřejnost
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Netočný

Ostrava - Nový sportovní areál zaměřený na in-line bruslení se letos na podzim začne budovat v Ostravě.

Jeho součástí budou tři dráhy - dvousetmetrový a čtyřsetmetrový okruh a také dráha dlouhá 1,2 kilometru a široká tři metry. Areál budou moci využívat profesionálové i veřejnost, řekl náměstek primátora Martin Štěpánek (ODS).

"In-linový areál bude otevřený pro veřejnost každý den. Dvě dráhy splňují i parametry pro mezinárodní závody. Jde nám o to, abychom mohli oddělit ty, kteří se třeba učí bruslit, jako jsou maminky s dětmi, od těch, kteří už bruslit umí," vysvětlil Štěpánek.

Součástí areálu bude víceúčelové hřiště, dětské hřiště, travnaté hřiště či tenisový kurt. Chybět nebude ani potřebné zázemí, jako je bufet či půjčovna bruslí.

Náklady jsou odhadovány na 65 milionů korun, Štěpánek však věří, že se je ve výběrovém řízení podaří snížit. Město počítá s tím, že by areál mohlo dokončit příští rok v září.

Vybudování sportoviště vítají i bruslaři, podle nichž komplex s obdobnými parametry není v dosahu několika stovek kilometrů od Ostravy.

Do budoucna se počítá s tím, že by areál mohli využívat třeba pro soustředění či tréninkové kempy i bruslaři z okolních států. Pro veřejnost bude přístupný zdarma.

"Jsme velmi rádi, že v České republice vznikne první in-linová dráha s oficiálními parametry mezinárodní federace, je to dráha takových parametrů, že se na ní bude moci konat mistrovství Evropy či mistrovství světa, s čímž do budoucna určitě počítáme," řekl předseda Českého svazu kolečkového bruslení Michal Hrazdíra, podle něhož je právě město Ostrava velmi vstřícné k in-linovému sportu.

Centrem světového in-line bruslení se město stane už tento pátek a sobotu. Na Hlavní třídě v Porubě se popáté pojede závod Světového poháru.

Kromě profesionálních jezdců bude připraven i program pro veřejnost. Mezi profesionály se v Ostravě objeví loňský vítěz Leon Alfred Morena z Venezuely nebo několikanásobný mistr světa z Francie Yann Guyader.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 47 minutami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy