reklama
 
 

Opilý vozíčkář jel přes přejezd. Srazil ho vlak

29. 10. 2012 11:14
Po pádu z invalidního vozíku muž utrpěl jen tržnou ránu na hlavě. Skončil na záchytce

Český Těšín - Padesátiletého vozíčkáře, který navzdory výstražné signalizaci zkusil rychle přejet přes železniční přejezd, srazil v neděli večer v Českém Těšíně na Karvinsku osobní vlak.

Po pádu z invalidního vozíku muž utrpěl jen tržnou ránu na hlavě. Ukázalo se, že byl opilý, řekl policejní mluvčí Jaroslav Kus. Kvůli nehodě na trati hodinu a půl nejezdily vlaky.

Nehoda se stala kolem 20:15. Podle Kuse u přejezdu fungovala zvuková i světelná signalizace, ale invalida ji nerespektoval. Dechová zkouška ukázala, že pil alkohol.

"V žilách vozíčkáře koloval alkohol a přístroj vykázal hodnotu 1,63 promile," uvedl Kus. Vozíčkář tak skončil na záchytce. Podle policie je podezřelý z přestupku, který bude řešit správní orgán.

Na osobním motorovém vlaku Českých drah, který jel od Frýdku-Místku do Českého Těšína, nevznikla žádná škoda. Dechová zkouška na alkohol u strojvůdce byla negativní.

Mluvčí ČD Kateřina Šubová řekla, že na trati byla do 21:44 výluka. "Mezi Hnojníkem a Českým Těšínem byla zavedena náhradní autobusová doprava," uvedla.

autor: ČTK | 29. 10. 2012 11:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Moravskoslezský kraj

  reklama
  reklama
  reklama