Opilý vozíčkář jel přes přejezd. Srazil ho vlak

ČTK ČTK
29. 10. 2012 11:14
Po pádu z invalidního vozíku muž utrpěl jen tržnou ránu na hlavě. Skončil na záchytce
Padesátiletý vozíčkář navzdory výstražné signalizaci zkusil rychle přejet přes železniční přejezd.
Padesátiletý vozíčkář navzdory výstražné signalizaci zkusil rychle přejet přes železniční přejezd. | Foto: Zuzana Hronová

Český Těšín - Padesátiletého vozíčkáře, který navzdory výstražné signalizaci zkusil rychle přejet přes železniční přejezd, srazil v neděli večer v Českém Těšíně na Karvinsku osobní vlak.

Po pádu z invalidního vozíku muž utrpěl jen tržnou ránu na hlavě. Ukázalo se, že byl opilý, řekl policejní mluvčí Jaroslav Kus. Kvůli nehodě na trati hodinu a půl nejezdily vlaky.

Nehoda se stala kolem 20:15. Podle Kuse u přejezdu fungovala zvuková i světelná signalizace, ale invalida ji nerespektoval. Dechová zkouška ukázala, že pil alkohol.

"V žilách vozíčkáře koloval alkohol a přístroj vykázal hodnotu 1,63 promile," uvedl Kus. Vozíčkář tak skončil na záchytce. Podle policie je podezřelý z přestupku, který bude řešit správní orgán.

Na osobním motorovém vlaku Českých drah, který jel od Frýdku-Místku do Českého Těšína, nevznikla žádná škoda. Dechová zkouška na alkohol u strojvůdce byla negativní.

Mluvčí ČD Kateřina Šubová řekla, že na trati byla do 21:44 výluka. "Mezi Hnojníkem a Českým Těšínem byla zavedena náhradní autobusová doprava," uvedla.

 

Právě se děje

Další zprávy