Opavští zastupitelé odvolali ředitele městské policie, primátor s ním nebyl spokojen

ČTK ČTK
20. 6. 2016 17:46
V Opavě začnou hledat nového ředitele městské policie. Primátor Radim Křupala nebyl spokojen s prací Pavla Šuranského, a tak navrhl jeho odvolání. Zastupitelé města v pondělí personální změnu potvrdili. Opava bude za pět let hledat dalšího šéfa strážníků již po čtvrté.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Opava - Opava bude opět hledat ředitele městské policie, od roku 2011 už počtvrté. Zastupitelé v pondělí odvolali Pavla Šuranského jmenovaného do funkce před rokem. Personální změnu inicioval primátor Radim Křupala (ČSSD), který nebyl spokojený s jeho prací.

"V rámci mých kompetencí jsem půl roku i velitelem městské policie a musím konstatovat, že nejsem spokojen s výsledky práce pana ředitele, zejména pak shledávám nedostatky ve vedení kolektivu strážníků a absenci kroků vedoucích ke stabilizaci situace v městské policii," prohlásil primátor po odvolání ředitele.

Šuranského bude zastupovat jeho dosavadní zástupce a zároveň vedoucí úseku výkonu služby Zdeněk Zabloudil. "A to do doby ukončení nového výběrového řízení," dodala mluvčí města Lada Dobrovolná.

Za posledních pět let to bude už čtvrté výběrové řízení na toto místo. V roce 2011 se funkce ujal Milan Kokoř. Po dvou letech byl odvolán i kvůli sporům s podřízenými. Většina strážníků podepsala petici za jeho odvolání. Z následného konkurzu nevzešel žádný kandidát. Loni v červnu se pak ředitelem stal Šuranský, který předtím řídil Městskou policii v Jeseníku.

Ředitelem v Opavě se stal i přesto, že jej výběrová komise do funkce nedoporučila. Celkem se o místo ucházelo devět zájemců. Pět z nich postoupilo do druhého kola, kde absolvovali psychologické a zátěžové testy a pohovory. Komise poté stanovila pořadí uchazečů.

"Ačkoliv komise nakonec nedoporučila žádného kandidáta, rozhodl jsem se s tím, který uspěl nejlépe, tedy s panem Šuranským, dále jednat. Dospěl jsem k názoru, že je to člověk s dobrou kvalifikací, praxí i zkušenostmi, který je schopen opavskou městskou policii vést. Proto jsem zastupitelstvu navrhl tohoto kandidáta řízením pověřit," řekl tehdejší primátor Martin Víteček (zvolen za ANO, dnes SNK).

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy