Opavští zastupitelé odvolali ředitele městské policie, primátor s ním nebyl spokojen

ČTK ČTK
20. 6. 2016 17:46
V Opavě začnou hledat nového ředitele městské policie. Primátor Radim Křupala nebyl spokojen s prací Pavla Šuranského, a tak navrhl jeho odvolání. Zastupitelé města v pondělí personální změnu potvrdili. Opava bude za pět let hledat dalšího šéfa strážníků již po čtvrté.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Opava - Opava bude opět hledat ředitele městské policie, od roku 2011 už počtvrté. Zastupitelé v pondělí odvolali Pavla Šuranského jmenovaného do funkce před rokem. Personální změnu inicioval primátor Radim Křupala (ČSSD), který nebyl spokojený s jeho prací.

"V rámci mých kompetencí jsem půl roku i velitelem městské policie a musím konstatovat, že nejsem spokojen s výsledky práce pana ředitele, zejména pak shledávám nedostatky ve vedení kolektivu strážníků a absenci kroků vedoucích ke stabilizaci situace v městské policii," prohlásil primátor po odvolání ředitele.

Šuranského bude zastupovat jeho dosavadní zástupce a zároveň vedoucí úseku výkonu služby Zdeněk Zabloudil. "A to do doby ukončení nového výběrového řízení," dodala mluvčí města Lada Dobrovolná.

Za posledních pět let to bude už čtvrté výběrové řízení na toto místo. V roce 2011 se funkce ujal Milan Kokoř. Po dvou letech byl odvolán i kvůli sporům s podřízenými. Většina strážníků podepsala petici za jeho odvolání. Z následného konkurzu nevzešel žádný kandidát. Loni v červnu se pak ředitelem stal Šuranský, který předtím řídil Městskou policii v Jeseníku.

Ředitelem v Opavě se stal i přesto, že jej výběrová komise do funkce nedoporučila. Celkem se o místo ucházelo devět zájemců. Pět z nich postoupilo do druhého kola, kde absolvovali psychologické a zátěžové testy a pohovory. Komise poté stanovila pořadí uchazečů.

"Ačkoliv komise nakonec nedoporučila žádného kandidáta, rozhodl jsem se s tím, který uspěl nejlépe, tedy s panem Šuranským, dále jednat. Dospěl jsem k názoru, že je to člověk s dobrou kvalifikací, praxí i zkušenostmi, který je schopen opavskou městskou policii vést. Proto jsem zastupitelstvu navrhl tohoto kandidáta řízením pověřit," řekl tehdejší primátor Martin Víteček (zvolen za ANO, dnes SNK).

 

Právě se děje

před 10 minutami

Dálnici D2 u Lanžhota směrem na Slovensko uzavřela nehoda

Na dálnici D2 u Lanžhota ve směru na Slovensko se nad ránem stala nehoda dvou dodávek a dálnice je neprůjezdná. Policisté dopravu odklánějí na sjezdu na Břeclav přes město a přes Lanžhot.

Nehoda si podle mluvčí záchranky vyžádala jen jedno lehké zranění, řekla její mluvčí Hedvika Kropáčková.

"Na místě jsme ošetřili jednoho muže s poraněnou rukou, jeho stav nevyžadoval ani převoz do nemocnice," doplnila Kropáčková.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Novozélandští potápěči hledají poslední dvě oběti sopky

Policejní potápěči znovu začali prohledávat vody blízko novozélandského ostrova White Island, kde v pondělí vybuchla sopka. Cílem je najít dvě zbývající těla obětí výbuchu, uvedla novozélandská policie. Nejméně jedno tělo bylo spatřeno ve vodě a záchranáři se v sobotu na ostrov nevrátí, uvedl server BBC.

V pátek se při vysoce rizikové operaci podařilo z ostrova dostat šest těl, která byla poslána k identifikaci do Aucklandu. Při erupci podle současných zpráv zemřelo 14 osob, kolem 20 osob zůstává v intenzivní péči v nemocnici kvůli těžkým popáleninám.

před 1 hodinou

Rakouští protiteroristé zneškodnili splašenou krávu. Je to tu jak na Divokém západě, tvrdí ochránci

Údiv v Rakousku vyvolal zásah protiteroristické policejní jednotky, která tento týden zneškodnila splašenou krávu. Ochránci zvířat mluví o praktikách jako na Divokém západě.

Kráva ve vsi Matrei am Brenner zdivočela při nakládání na auto, které ji mělo odvézt na porážku. Porazila a zranila přitom jistého muže a pak prchla na blízké železniční koleje. Majitel se snažil agresivní zvíře odchytit a když se to nepovedlo, zavolali lidé policii.

Na místo dorazili členové protiteroristické jednotky Cobra, kteří byli zrovna nedaleko se svým vrtulníkem, a když kráva přešla z kolejí na louku, větším počtem výstřelů ji usmrtili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy