Neznámý muž v Ostravě čtyři hodiny týral a znásilňoval dívku, hledá ho policie

ČTK ČTK
25. 9. 2015 10:52
Policie hledá útočníka, který v sobotu v Ostravě čtyři hodiny týral a znásilnil mladou dívku. Ta utrpěla různá zranění, zatím není jasné, jak dlouho se bude léčit. Během celé doby kolem projela asi padesátka aut, někdo mohl muže zahlédnout. Je také možné, že útočníka svezl taxikář. Mohl ho upoutat zápach muže, pravděpodobně byl cítit výkaly. Pachateli je asi 35 let.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Michaela Hasíková\Economia

Ostrava - Policie pátrá po pachateli brutálního znásilnění, které se stalo v sobotu 19. září v Ostravě.

Obětí byla dívka, kterou asi čtyři hodiny týral neznámý agresivní muž. Utrpěla různá zranění, zatím není jasné, jak dlouho se z nich bude léčit.

Policie hledá svědky, kteří by jí mohli pomoci zločince dopadnout.

Dívku pronásledoval od zastávky

Dívka kolem 01:25 vystoupila z autobusu linky číslo 38 na zastávce Hranečník ve Slezské Ostravě. U tramvajové zastávky ve vzdálenosti asi 10 metrů zahlédla muže, později zjistila, že ji pronásleduje.

Policejní kresba pachatele.
Policejní kresba pachatele. | Foto: Policie ČR

Ve vzdálenosti asi 400 metrů od zastávky ve Slívově ulici muž na dívku zezadu zaútočil a začal ji škrtit.

"Obrana dívky byla neúspěšná, agresivita pachatele značná. Při prvotním útoku dívce upadly tašky a mobilní telefon, který v době napadení držela v ruce. Následovaly verbální výhrůžky, bití, škrcení," popsala policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Násilník svou oběť odtáhl do křoví. "Následně byla dívka brutálně znásilněna. Pachatel ve svém omezujícím jednání pokračoval zhruba čtyři hodiny," uvedla Holčáková.

Kolem projelo 50 aut

Pachateli je podle policie asi 35 let, je vysoký přibližně 185 centimetrů, štíhlé postavy. Má velmi krátké vlasy světlejší barvy, na tváři měl strniště a má vystouplé lícní kosti.

Na sobě měl černou koženou bundu, bílé triko, černé úzké kalhoty po kotníky a tmavé boty.

Policisté zjistili, že v době zločinu ulicí projelo víc než 50 osobních aut a prošlo zhruba deset lidí. Žádají svědky, kteří si čehokoliv všimli, aby zavolali na linku 158.

Z místa činu násilník odešel kolem 05:15 nahoru Slívovou ulicí směrem k restauraci Slama. Podle policie není vyloučeno, že muž před činem nebo po něm cestoval vozidly MHD nebo taxíkem, přičemž do Ostravy ho mohl dovézt i mimoostravský taxikář.

Výjimečně brutální znásilnění

"I tyto řidiče či cestující žádáme o pozornost. Svědky mohl ráno 19. září upoutat i zápach muže. Muž po skutku pravděpodobně zapáchal výkaly," uvedla Holčáková.

Kriminalisté se podle ní shodují na tom, že znásilnění bylo výjimečně brutální. Policie rovněž vyzývá, aby se přihlásily případné další oběti násilníka.

"Pokud se další žena stala obětí znásilnění, spáchaného za obdobných okolností i podobného popisu pachatele, a dosud neoznámila věc policistům, apelujeme na poškozenou, aby takto učinila," uvedla mluvčí.

Pachateli znásilnění hrozí až deset let vězení.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy