Diskuse k článku: Mezi ostravskými paneláky našli nevybuchlý granát, na místě ho likvidoval pyrotechnik

Mezi ostravskými paneláky našli nevybuchlý granát, na místě ho likvidoval pyrotechnik Nevybuchlý dělostřelecký granát z druhé světové války likvidoval v pondělí v Ostravě-Porubě policejní pyrotechnik. Munici našel kolemjdoucí mezi stromy nedaleko panelových domů, uvedla mluvčí moravskoslezské policie Zlatuše Viačková. Nález munice svědek policii nahlásil kolem poledne. "Na místo dorazil policejní pyrotechnik. Ten konstatoval, že jde o dělostřelecký granát. Jeho zajištění si nevyžádalo evakuaci ani dopravní omezení," uvedla. Dodala, že pyrotechnik už granát odvezl k likvidaci. Na Ostravsku jsou podobné nálezy časté. Souvisí s boji o osvobození Ostravy na konci války jednotkami Rudé armády a 1. čs. armádního sboru.

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy