Dva muži znásilnili sedmnáctiletého vězně, soud jim potvrdil tresty

ČTK ČTK
30. 11. 2015 14:54
Nejvyšší soud potvrdil sedm let vězení pro Josefa Mišalka a šest let vězení pro Reného Girgu za znásilnění jejich sedmnáctiletého spoluvězně. Muži s tresty, které loni vynesl v kauze Krajský soud v Ostravě, nesouhlasili, a podali si proto proti nim dovolání k Nejvyššímu soudu. Ten je ale odmítl jako neopodstatněná. NS rozhodnutí ve věci zveřejnil na svém webu. Znásilnění se stalo v roce 2013 ve věznici v Ostravě-Heřmanicích.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Brno - Nejvyšší soud potvrdil tresty sedm a šest let vězení za dvojnásobné znásilnění sedmnáctiletého spoluvězně pro Josefa Mišalka a Reného Girgu.

Na případ z věznice v Ostravě-Heřmanicích upozornil na podzim 2013 poškozený. Dozorcům sdělil, že jej dva devatenáctiletí spoluvězni Mišalko a Girga znásilnili. Oba odsouzení to sice popřeli, ostravský krajský soud ale v následném procesu dospěl k závěru, že oznámení bylo pravdivé.

Podle obžaloby byl vězeň znásilněn spoluvězni dvakrát. Spis uvádí, že Mišalko se s obětí zamkl na záchodě a žádal po chlapci orální sex. Mladík to nejprve odmítl, nakonec se ale násilí podvolil.

O několik dní později Mišalko znásilnil mladšího spoluvězně ve sprše spolu s dalším spoluvězněm Reném Girgou. Zatímco Mišalko oběť přidržoval, Girga si na ní vynutil anální styk.

"Pouze výpověď poškozeného by pro odsouzení nestačila. Jakmile však všechny střípky dáme dohromady a hodnotíme je ve všech souvislostech, pak ta mozaika vypadá úplně jinak," uvedl při vynášení rozsudku k případu ostravský soudce Miroslav Mucha.

Proti rozhodnutí krajského soudu si oba muži podali dovolání k Nejvyššímu soudu, ten se ale s jeho závěry ztotožnil a dovolání odmítl jako neopodstatněná.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy